VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘEMŽE

Za stoly v Křemži nečekaně triumfoval přídolský Kamera

Křemže - Bezmála tři desítky tabletenistů poměřily síly při tradičním svátečním turnaji pod Kletí.

Slabší účast nesnížila kvalitu svátečního turnaje

Křemže - Šestatřicátý ročník badmintonového klání Vánočních mixů v Křemži vyhráli Michal a Michaela Koudelkovi.

Závěr kalendářního roku bude v Křemži tradiční

Křemže - Křemežští badmintonisté i letos pořádají Vánoční turnaj mixů a oblíbený Sestup z Kletě.

Do Křemže mířili z Vodňan dva kapři a tři stříbra

Vodňany - Tradičně na začátku prosince uspořádali badmintonisté vodňanského Sokola krajský turnaj jednotlivců o Vodňanského kapra.

Měření sil badmintonových amatérů ovládl domácí Veselý

Křemže - Turnaj neregistrovaných hráčů v Křemži načal čtvrtou desítku, letos zářil matador.

Skauti pokračují v tradici pořádání country bálu

Holubov - /OBRAZEM/ Návštěvníci country bálu v Holubově se skvěle bavili. Nechybělo ani pěkné předtančení.

Sezóna začala mizerně, nakonec si turisté cestu našli

Dívčí kámen – Začátek letošní návštěvnické sezóny přidělal vrásky správkyni hradu Dívčí kámen Zdeňce Tučkové. Lidé nechodili, památka věčně zela prázdnotou a už to vypadalo, že letošní rok bude z hlediska návštěvnosti naprostou katastrofou.

Badmintonoví nadšenci v Křemži načnou čtvrtou desítku

Křemže - O sváteční sobotě 17. listopadu pořádají badmintonisté křemežského Sokola další z řady oblíbených akcí na svých kurtech v tělocvičně místní základní školy,  a to 31. ročník turnaje neregistrovaných hráčů.

Pravda víťazí, shodly se s Tublatankou stovky lidí

Brloh – Zdá se to neuvěřitelné, ale slovenská rocková legenda Tublatanka je už na scéně rovných 30 let. Že se ale roky na trojici muzikantů vůbec nepodepsaly, se mohli v pátek přesvědčit návštěvníci jejich koncertu v Brloze.

Vesničané se do práce pustili sami a hřiště je na světě

Loučej  – Když před dvěma lety vyrazili obyvatelé křemežské osady Loučej na místní letní slavnost, museli se připravit na mírně sparťanské podmínky. Jelikož stál pivní stan na svahu, seděli lidé nakřivo, možná se jim mírně pohybovaly i půllitry s pivem a při tancování se převažovali na stranu.

Úroda jablek je letos štědrá, moštárny jedou naplno

Křemže, Vyšný – Kdo do poslední chvíle doufal, že se ještě letos podaří rozjet novou moštárnu v budově křemežské základní školy, doufal marně. Provozovatel Jiří Mandát musel řešit důležitější životní záležitosti, takže moštárnu prozatím odsunul na druhou kolej. Včera potvrdil, že se ji letos skutečně rozjet nepodaří. „Nestihli jsme to. Věřím ale, že na 90 procent začneme moštovat v příštím roce," informoval Jiří Mandát.

Nejhezčí minerály naleznete za Křemží

Bohouškovice – Jedno z nejstarších sídel na Křemežsku a zároveň ráj pro všechny sběratele minerálů. Tím je malá vesnička Bohouškovice, která letos slaví 700 let od první písemné zmínky. Rok co rok přitahuje všechny možné nadšence, kteří zde hledají barevné kameny do svých sbírek.

Malování mě neubíjí, ale nabíjí, říká křemežská výtvarnice

Křemže - Ničím jiným než výtvarnicí nebo malířkou se Jana Buriová ze Křemže, která až do konce září vystavuje svá díla v sále křemežské radnice, snad ani stát nemohla.

Ano si řekli na Kleti, k oltáři vyjela nevěsta lanovkou

Kleť - Navzdory dešti i prohibici ožila v sobotu nejvyšší hora Blanského lesa svatbou.

Stavba kanalizace je už takřka ve finále

Zlatá Koruna – Obyvatelé Zlaté Koruny si mohou pomalu oddychnout. Dlouhé měsíce trvající stavba kanalizace v historické části obce je už takřka u konce.  Informaci potvrdil starosta Zlaté Koruny Milan Štindl. „Věřím, že stavba bude dokončená už během září," řekl Štindl. „Vše jde zatím bez problémů. Práce postupují podle plánu."

Derby přestřelku pod Kletí rozhodli domácí do půle

Křemže - Na trávníku exúčastníka I. A se hrálo jediné okresní derby z programu čtvrtého dějství nejnižší oblastní fotbalové soutěže.

Fara se možná promění ve výstavní prostory

Zlatá Koruna – O důvod víc budou mít v budoucnu turisté k návštěvě Zlaté Koruny. Kromě nádherného kláštera se stane lákadlem i objekt bývalé fary, která se nachází hned vedle obecního úřadu. Obec se nyní pustí do její postupné rekonstrukce, aby nádherný objekt konečně nalezl pořádné využití.

Při útoku na slepice si jestřáb přivodil otřes mozku

Brloh - Svědkem nevšední podívané byl Arnošt Gründl z Brloha. Mladému jestřábovi nevyšel útok na jeho slepice.

Na krajinu kolem Kuklova shlíží Ikarus. Podívejte se

Brložsko - Tvůrčí nálada vládla po celý minulý týden u Cvrčkovy pily v Brloze.

Při simultánce v Křemži okradli přeborníka

Křemže - Vyznavači královské hry se už tradičně utkávají v době konání Křemežského veletrhu.

Veletržní pohár deblů v Křemži načal třetí desítku

Křemže - 21. ročník badmintonového turnaje čtyřher O pohár starosty městyse vyhrála dvojice Beran a Holec.

Petr Stupka má nejraději čerstvý chleba s medem

Křemže – Mnozí lidé přijeli na veletrh, který v Křemži skončil v neděli, jenom kvůli němu. „Tu rybu děláte úžasně. Onemocněl jsem a vaše recepty mi pomohly," říkal například starší muž Petru Stupkovi.

Křemži chyběly k udržení I. A třídy čtyři bodíky

Křemže - Nováček měl bodově vyrovnané poloviny sezony, doplatil ovšem na chabý zisk z trávníků svých soupeřů.

Reitinger: Vše zlomila porážka ve Zlivi

Křemže - Z dvojice okresních nováčků v oblastní I.A třídě nakonec v sezoně 2011/2012 dopadli hůře fotbalisté Sokola Křemže, kteří na rozdíl od sousedů z Nové Vsi v áčku po ročním působení ve skupině B druhou nejvyšší soutěž zase opouštějí.

Zahájení veletrhu se obešlo bez zajíčků Playboy či indiánů

Křemže – Svátek všech zahrádkářů, kutilů, řemeslníků, ale i lidí, kteří mají rádi živou muziku či společenskou zábavu, včera v půl deváté ráno vypukl v Křemži. Po roce se zde koná tradiční čtyřdenní Křemežský veletrh, který má pořadové číslo 21. Zatímco v začátcích byla akce zaměřena hlavně na stánkaře a jejich zboží, dnes už plní spíše kulturní funkci, což potvrdil i starosta Křemže Josef Troup.

Veletržní pohár deblů v Křemži již pojedenadvacáté

Křemže - Křemežské klání badmintonových čtyřher je zvláštní tím, že o Pohár starosty městyse se utkávají losované dvojice.

V knihovně v Mříči už ztuchlina cítit není

Mříč – S vlhkostí bojovala knihovna v křemežské osadě Mříč. Následkem toho byla plíseň, která se zde tvořila a také ztuchlina, jež byla cítit ve vzduchu. To vše je ale dnes už minulostí. Knihovna prošla rekonstrukcí, která zahrnovala výměnu oken, položení dlažby a celkové vymalování.

Pokosit náves, upéct tisíce koláčů. Selské slavnosti se blíží

Holašovice - Vesnice hned za hranicí našeho okresu se připravuje na víkendové Selské slavnosti. Pro místní to znamená spoustu práce

Tradice srazů Křemže a Kynšperka je již patnáctiletá

Křemže - Patnáct let je už určitě jubileum, a přesně tak dlouho trvá tradice přátelských setkávání fotbalových starých gard křemežského Sokola a Západočechů v zelenočerných barvách oddílu Slavoj Kynšperk nad Ohří.

Z Holandska si přivezli plno sýrů

Křemže – Evropské turné křemežské kapely Gutalax společně se Spasm se pomalu blíží do finále. Z Německa se přesunuli do Holandska. První zastávkou byl klub De Buze v Steenwijku. Poté už byl na seznamu jen Amsterdam. Turné provází zpěvák Gutalaxu Martin Matoušek.

I. A: Vítězně se doma nerozloučil ani jeden nováček

Nová Ves, Křemže - Nová Ves, která už měla v áčku jistotu udržení, padla se třetí Želčí. Z béčka sestupující Křemže nestačila v derniéře na Hrdějovice.

Křemežské děti mají radost, u jejich školy se zabydlely ovce

Křemže – Děti z křemežské základní školy se konečně dočkaly. Tak dlouho mluvily o tom, že by bylo hezké mít na školní zahradě nějaké zvíře, až vedení školy přece jenom podlehlo.

I. A třída: Zlatá výhra Nové Vsi, totální výbuch Křemže

Nová Ves, Křemže - O body potřebné pro záchranu druhé nejvyšší oblastní soutěže hráli ve 24. kole doma oba okresní nováčkové.

Gutalax se ve squattu nezalekli ani palačinek

Křemže, Torino – Před kluky z kapel Gutalax a Spasm nyní stála nejočekávanější zastávka – Asilo Squatt v Torinu v Itálii. Nejočekávanější z toho důvodu, že se údajně jedná o jeden z nejextrémnějších squattů v Itálii. Není divu, že křemežští muzikanti měli obavy, co je vlastně čeká. Nakonec ale byli maximálně nadšení.

I. A: Těsné domácí výhry posílily naději na záchranu

Nová Ves, Křemže - Nová Ves doma po pauze otočila výsledek duelu s Protivínem, Křemže zdolala silný Olešník gólem čerstvého otce Chromého.

Colosseum křemežský Gutalax fascinovalo

Křemže – Ve druhé části našeho mapování evropského turné křemežské kapely Gutalax jsme navštívili italské město Pescara. V Itálii mladíci z Křemže, kteří do světa vyrazili s moravskou skupinou Spasm, zůstali. Tentokrát byl před nimi samotný Řím. Turné provází opět zpěvák Gutalaxu Martin Matoušek.

V italské Pescare nealko zásadně nepijí

Křemže – V první části našeho seriálu, který mapuje turné křemežské skupiny Gutalax po Evropě, jsme se se zpěvákem kapely Martinem Matouškem dostali z České republiky na Slovinsko.

Křemežští zapsali do klubové kroniky další velký úspěch

Praha - Badmintonisté z Podkletí obsadili v baráži o první ligu družstev vynikající druhé místo.

I. A: Nová Ves padla s lídrem, Křemže doma nadělovala

Nová Ves, Křemže - Oba okresní nováčkové druhé nejvyšší oblastní soutěže hráli v jubilejním – dvacátém – kole v domácím prostředí.

Večerní běh Křemží slavil letos jubileum

Křemže - Více než sedm desítek závodníků od nejmenšího předškolního věku až po atletické veterány se druhý květnový den postavilo na trať jubilejního – patnáctého – ročníku Večerního běhu Křemží.

Gutalax vyrazili na šňůru po Evropě, Slovinsko nabídlo akční fanoušky

Křemže – Křemežská grindová kapela Gutalax vtrhla na scénu poměrně nedávno.

Na farmu vyrazily tisíce návštěvníků

Chlumeček – Křemežská Země živitelka. Tak v sobotu nejčastěji mluvili lidé o farmářských slavnostech, které se uskutečnily v křemežské osadě Chlumeček na farmě Stanislava Bůžka.

Teplo zřejmě 
vyláká žáby
 na holubovskou silnici

Holubov – Zvláště obezřetní by o nadcházejícím víkendu měli být motoristé projíždějící Holubovem.

Křemežští badmintonisté odehráli derniéru ve Vodňanech

Vodňany - Posledním krajským kláním dospělých badmintonistů v této sezoně byl turnaj Grand Prix E hraný na vodňanských kurtech.

Křemežští badmintonisté po šesti letech slaví krajský titul

Křemže - Vydařená sezona 2011/12 v podání  badmintonistů TJ Sokol Křemže pokračuje.

Klavír doputoval z carského dvora až do kláštera

Zlatá Koruna – Naprostým unikátem se pyšní zlatokorunský klášter. Památka získala klavírní nástroj, koncertní křídlo renomované berlínské firmy Carl Bechstein, které je jediné svého druhu na světě.

Nová Ves zdolala Čimelice, Křemže na Dobrou Vodu neměla

Nová Ves, Křemže - Ve třetím jarním dějství druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – I. A třídy – měli oba okresní nováčkové výhodu domácího prostředí.

Doma zůstaly nováčkům po jarní premiéře všechny body

Nová Ves, Křemže - Fotbalisté Nové Vsi v zápase o šest bodů zopakovali výhru nad Chýnovem, Křemežští v bitvě noviců nečekaně vysoko přestříleli Novou Bystřici. 

Turisté mohou být v klidu, 
Zlatá Koruna je opět průjezdná

Zlatá Koruna – Ještě minulý týden nemohli jezdit řidiči do Zlaté Koruny přes Rájov, ale  museli objížďkou přes Srnín. Důvodem byla uzavírka kvůli stavbě nové kanalizace ve Zlaté Koruně.

Řidiči, pozor! K rybníkům se vydaly první žáby

Českokrumlovsko - Do stojatých vod v regionu vyrazili v minulých dnech za účelem rozmnožení první obojživelníci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT