Legenda Avengers opět ožívá. Tony Stark jako Iron Man, Hulk, Thor, Antman a Wasp společně vytvořili skupinu hrdinů Avengers, aby ochránili svět od všeho zlého. Ze začátku bojovali pouze proti Lokymu, ale postupem času bylo padouchů čím dál více, a proto do svého týmu přibrali i další hrdiny jako je Spiderman či kapitán Amerika. Každý kluk určitě tyto hrdiny zná a proto se objevují i na oblečení a doplňcích. Obdarujte svého syna a dopřejte mu aby se také cítil jako super hrdina, láká jeden z mnoha eshopů na značkové dětské oblečení.

Kostýmy Avengers:

Zdroj: Youtube

Vybere si každý

A koneckonců, proč ne. Doba, kdy módní trendy v dětském oblékání určovaly šedivé výlohy a poloprázdné regály, je dávno pryč. Dnešní rodiče, kteří si většinou nepamatují, jaké to bylo, když měl někdo tričko s potiskem, mohou svým ratolestem splnit téměř jakékoli přání. Nabídka produktů, nejen oblečení, zaměřených na podporu prodeje (merch), je pestrá, místy až nepřeberná.

Madonna
KVÍZ: Víte, jaké výchovné metody používá Madonna a kdy rodila Janet Jackson?

Vyberou si nejen odrostlejší děti, které už rodiče při utváření šatníku většinou nepotřebují, ale za superhrdiny se mohou převléci i batolata. V nabídce eshopů jsou dětská body od velikosti 56 cm až po oblečení pro teenagery do 176 cm.

Nejen trendy, ale i ekologie

Právě u menších dětí cílí prodejci pochopitelně na jejich rodiče. Nejen nejrůznějšími konkrétně zaměřenými nebo sezónními pobídkami, nedávno třeba k mezinárodnímu dni Star Wars (4. května), ale především zdůrazňováním kvality, užitné hodnoty a pohodlí. A nově i důrazem na ekologii a udržitelný rozvoj.

Matěj Adamčík, 17. ledna 2023, 3170 g, 49 cm, Veselé.
Anketa Deníku O nejsympatičtější miminko měsíce března již zná svého vítěze

Ekologické oblečení najdete dnes už u řady prodejců viditelně oddělené od ostatních produktů a označené konkrétními certifikáty. Jejich nákupem mnohdy přispíváte na vybrané ekologické projekty.

Stálice i supernovy

A že to funguje, ukazuje žebříček aktuálně nejprodávanějších značek dětského oblečení na specializovaném eshopu EMP, kde jsou produkty s motivy z filmové ságy Star Wars na druhé příčce. Top ten vévodí Harry Potter, z hrdinů Avengers se v první desítce udržel pouze Spidermann, kterého přeskočili Tlapková patrola, Brawl Stars, Super Mario a Mickey Mouse.

Rodiče a děti se inspirují navzájem

Zájem o dětské oblečení a oděvní doplňky, odkazující k donedávna spíše okrajové komiksové popkultuře, vycházel a stále ještě do jisté míry vychází z fanouškovské komunity. V současné době, zejména v oblasti filmové produkce, vstoupily do světa merchandisingu velké hoolywodské společnosti.

Adam Břicháček, 26. března 2023, 3380 g, 49 cm, Uherské Hradiště
Kdo získá titul Miminko měsíce dubna roku 2023? Hlasujte v celostátním finále

A přestože se teritorium dříve vyhrazené skalním příznivcům světa komiksových postav a superhrdinů poněkud zkomercionalizovalo, fanouškovský přístup zůstává při výběru dětského oblečení na osobním zaujetí rodičů. Alespoň do určitého věku. Pak se nezřídka role obracejí a děti, inspirované a ovlivněné rodiči, se jim mnohdy stávají v určování trendů v oblékání nevyřčeným vzorem.