Věděli jste, že kostky LEGO® DUPLO® prošly nejtěžšími zátěžovými testy odolnosti? Kostky jsou téměř nerozbitné, proto se s klidným svědomím můžete pustit i do her, kde kostičky dostávají pěkně zabrat.

Mini sporty s kostkami LEGO® DUPLO®

Vyzkoušejte s dětmi třeba bowling. Postavte z kostiček několik stejných LEGO® DUPLO® věží, ty rozestavte, vezměte míček a snažte se shodit všech devět.

A následovně můžete pokračovat ve foukané. Že jste o ní ještě neslyšeli? Jde o skvělou rodinnou zábavu, kterou hravě zvládnou i malé děti. Základem je postavit jednoduché obdélníkové hřiště z kostek LEGO® DUPLO® a dvě branky na každé straně. Pak už stačí jen míček na stolní tenis, dvě brčka a silné plíce.

Nejen „deskovky“ s deskou LEGO® DUPLO®

Deska na stavění LEGO® DUPLO® vám výborně poslouží například pro zjednodušenou verzi hry Člověče, nezlob se. Postavte z kostek LEGO DUPLO dva domečky a k nim dlouhou barevnou cestu. Na start postavte figurky. Stejně jako u známé hry se do domečku budete posouvat podle toho, kolik hodíte na kostce. Vítězem je samozřejmě ten, kdo bude první v domečku.

Také jste jako malí milovali piškvorky? Naučte je děti s pomocí kostiček LEGO® DUPLO®. Na podložce na stavění vytvořte mřížku o devíti polích. Kolečka a křížky jednoduše nahradíte kostičkami různých barev.

Další vděčná zábava pro malé i velké je kulička v bludišti, kterou musíte různým natáčením dopravit přes překážky od startu k cíli. I tuto hru si můžete s kostkami LEGO® DUPLO® snadno vytvořit. Základ bludiště vytvoříte z podložky na stavění, na níž po obvodu postavíte mantinely. Uvnitř pak vytvoříte krkolomnou cestu pomocí LEGO DUPLO kostiček. Na start položte pingpongový míček a můžete začít manévrovat.

TIP: Do bludiště zakomponujte různé speciální kostky, například velké kytičky, nebo zvířátka. Fantazii se meze nekladou!

close Z kostiček LEGO® DUPLO® je možné vytvořit prakticky cokoliv. info Zdroj: Se svolením společnosti LEGO® zoom_in Z kostiček LEGO® DUPLO® je možné vytvořit prakticky cokoliv.

Máte pamatováka?

Aby té zábavy nebylo málo, máme pro vás ještě jedno eso v rukávu. A to je populární pexeso. Ne, není třeba kostičky fotit a pak z nich dělat klasické kartičky. Stačí sáhnout do šuplíku pro sadu kelímků a těmi pak jednotlivé páry různých kostek zakrýt. Tato varianta pexesa může být pokaždé jiná, proto vás nikdy neomrzí!

Učení hrou se stavebnicí LEGO® DUPLO®

Z kostiček LEGO® DUPLO® je možné vytvořit prakticky cokoliv. Proto je ideální nejen pro zábavné hraní, ale také hravé učení, například prvních písmen, číslic a barev. Možností je ale mnohem víc!

S kostkami LEGO® DUPLO® se s dětmi můžete krásně naučit třeba vlajky. Schválně kolik se vám jich povede vymyslet! Kostičky LEGO DUPLO můžete skládat na sebe i pod sebe, u složitějších vlajek tvořit z kostiček symboly a další tvary.

Už víte, do jaké hry s LEGO® DUPLO® se pustíte jako první? Dalšími nápady na hraní se můžete inspirovat ve videu.

| Video: Youtube

Objevte spoustu dalších tipů na hraní s podcasty na Spotify!
Společnost LEGO přináší inspiraci pro rodiny po celém světě pro ještě lepší herní zážitky. Poslechněte si celou řadu zajímavých podcastů LEGO® v playlistu s názvem Hraní, jak si pře(d)stavíte! Díky podcastům máte přístup k pokladnici odborných rad, kreativních nápadů a zábavných aktivit, které vám zpříjemní hraní. Nalaďte si kanál na Spotify a vydejte se na cestu hravého objevování jako nikdy předtím.