Terezka se měla narodit na Silvestra, ale holčička na svět nespěchala. O to se přihlásila až 8. ledna. „V noci v půl jedné mi praskla voda,“ vyprávěla maminka Petra. „Manžel měl všechno sbaleno a byl připraven ještě než jsem vstala z postele. Byl hrozně nervózní. Porod byl dlouhý, ale tak normálně,“ míní Petra Vodrážková, ale manžel Pepa to viděl jinak: „To si nedovedete představit, jak byl dlouhý…“

Holčička po narození měřila 53 cm a vážila 4520 gramů. „Když jsme ji viděli na první fotce – to byl baculík,“ smála se Petřina maminka Anna Hableová, která nervozně očekávala narození vnoučete na školení pro členy volební komise a pak se tam dojetím rozplakala. „Stejný jako maminka,“ dodala.

Rodiče jsou vysocí, tak i kočárek si museli pořídit vyšší. Nicméně čerstvý tatínek se měl co otáčet. S pomocí prarodičů dával honem do pořádku a upravoval byt, kam se manželé nastěhovali, a aby toho nebylo málo, maminka Petra musela měsíc po porodu do nemocnice na operaci žlučníku. Malou proto nesmí chovat, roli chůvy tedy zatím přebral tatínek. A jde mu to skvěle.

První letošní občanka Velešína se narodila v českokrumlovské nemocnici. „Vycházeli nám tam naprosto maximálně vstříc. Je tam skvělý personál,“ nešetřila chválou Petra Vodrážková.

Darování přívěsků prvním občánkům roku je ve Velešíně již dlouholetou tradicí.