Trenér Kari Jalonen dal po odpočinku v zápase proti Finsku v brankovišti opět příležitost Karlu Vejmelkovi, jen na tribuně zůstal mladý obránce David Jiříček, role třináctého útočníka připadla Michaelu Špačkovi.

Lepší vstup do utkání si česká reprezentace nemohla přát. Německý útočník Yasin Ehliz fauloval Davida Pastrňáka, toho na konci přesilové hry našel bezchybnou přihrávkou do prázdné branky David Krejčí – 1:0. Čeští hokejisté nastoupili na Německo v první třetině důraznou hrou s velkou aktivitou směrem k brance německého brankáře Philippa Grubauera.

Česká hokejová fanynka.
České fanynky na hokejovém MS září. Dorazila i maminka Pastrňáka

Zasloužená odměna tak přišla během druhé přesilovky. Bezchybnou kombinaci Hronka a Krejčího zakončoval do odkryté branky kapitán Roman Červenka, který zvýšil na 2:0.Podobně dominantní obraz hry nabídla i druhá třetina. Nejprve ve 27. minutě obdržel do přečíslení nahrávku Matěj Blümel. jeho střelu na zadní tyč ale Grubauer lapil. O minutu později se na levé straně rozjel rychlík Flek, jehož zakončení ale vytěsnil Grubauer ramenem nad břevno.

Závěrečný tlak Češi ustáli

Rozhodující pojistka přišla ve 32. minutě. Čeští hokejisté využili i třetí přesilovku – nepovedený pokus Davida Pastrňáka se odrazil ke zcela volnému Romanu Červenkovi, který zvýšil na 3:0 do poloodkryté branky. Ve třetí třetině už se čeští hokejisté snažili uhájit třígólový náskok a nechali více hrát německé útoky.

Finský "Jágr" Teemu Hartikainen (vpravo).
Finové mají svého Jágra. Jako malý kluk piloval styl na zahradě, teď dominuje

V závěrečném dějství ale českou reprezentaci podržel řadou jistých zákroků brankář Karel Vejmelka, po vytrvalém tlaku ho ale přece jen prostřelil v 54. minutě Moritz Seider, jenž se trefil přízemní ranou od modré čáry. Českým hokejistům se ale závěrečný tlak Německa s odvolaným brankářem povedlo ustát, v největší šanci nastřelil Reichel pouze břevno.

V závěru ještě přidal pojistku na 4:1 do odkryté branky Smejkal, a stvrdil tak postup do semifinále.