„Jestli uděláme medaili, tak si tu vytetuju jméno Rulíka na lopatku… To je nominace, ty vole…“ napsal Pavel Řepa v reakci na zveřejněnou nominaci na oficiálním profilu Českého hokeje na síti X.

Jeho komentář od té doby vidělo téměř 367 tisíc lidí a získal takřka tisícovku srdíček. Kritik hráčské nominace ale po zisku titulu mistrů světa necouvl a podle všeho se chystá svoje slovo skutečně dodržet.

„Tímto tweetem žádám Český hokej o vzorový podpis pana Rulíka k poháru mistrů světa, který bude sloužit k potetování mé lopatky. Chápu, že pan trenér je plný dojmů z oslav, takže nebude na to mít moc čas, ale zkusím to,“ napsal Řepa v pondělí na síti X.

A odpovědi se rychle dočkal, správci profilu Českého hokeje mu autogram reprezentačního kouče skutečně poslali – a neopomněli k němu připsat jasný vzkaz „těším se na výsledek!“. Nic už tak nebrání tomu, aby nevěřící fanoušek mohl splnit, co napsal.

„V pondělí obvolávám. Bude pohár s podpisem… Tohle je poprvé od 1985, na to se hodí vzpomínka,“ nastínil Řepa v reakcích na svůj původní komentář.

Od ostatních uživatelů se dočkal chvály za to, že se k situaci stavím čelem. „Král,“ napsal mu například šéfredaktor týdeníku Reflex Martin Bartkovský.

„Postavil ses k tomu jako chlap, to cením,“ píše další z uživatelů. „Seš borec. Pak hoď výsledek. A hlavně – za toto se nebudeš muset nikdy stydět! Protože Rulík dokázal úžasnou věc a ty… tys dokázal, že jsi skvělý chlap, co drží slovo,“ ocenila jedna z komentujících.

Vzpomínka na mistry

Vše teď nasvědčuje tomu, že hokejový fanoušek bude mít na svých zádech do konce života vzpomínku na titul mistrů světa. Česká reprezentace ho vybojovala po dlouhých 14 letech, přímo na domácím šampionátu se naposledy radovala v roce 1985.

Trenér Radim Rulík před šampionátem sklidil vlnu kritiky za svoji hráčskou nominaci. Mužstvu se hrubě nevydařil poslední přípravný turnaj v Brně a fanoušci kouči vyčítali opomenutí zámořských hráčů Filipa Zadiny, Jakuba Vrány a Tomáše Noska.

Mužstvo, které vynikalo svojí týmovostí a bojovností, ale na mistrovství neprohrálo ani jeden zápas v základní hrací době a po výhře 2:0 nad Švýcarskem ve finále zvedlo nad hlavu pohár pro mistry světa.

„Kdo mohl čekat, že přijedou úplně všichni během turnaje,“ psal pod svůj původní příspěvek Řepa po vítězství a neopomněl tím připomenout, že Česku se během šampionátu povedlo skvěle posílit.

Ze zámoří dorazili útočníci Martin Nečas, Pavel Zacha a David Pastrňák, kteří v rozhodujících chvílích hráli klíčovou roli. I díky nim mohlo celé Česko slavit a jeden z fanoušků bude mít na titul a na trenéra týmu vzpomínku do konce života.