Je polovina listopadu, ranní teploty často už klesají pod bod mrazu, přes den se jen horko těžko vyškrábou o něco výše (i po usilovném zahřívání trubice teploměru dechem), přesto se fotbalové soutěže stále ještě neuložily k zaslouženému zimnímu spánku. Vyznavači míče kopaného se pořád ještě prohánějí po promrzlých trávnících, v rukavicích a s dalšími zahřívacími doplňky.

Jednu věc nechápu, proč tvůrci termínového kalendáře oblastních soutěží plánují na tento zimní čas ještě předehrávku jarního kola. Možná proto, aby se na jaře sezona dokončila už začátkem června a všichni fotbalisté v Česku (nejen hráči reprezentačního týmu) se mohli dobře a s dostatečným předstihem připravit na mistrovství světa v Jihoafrické republice, kdy u televizních aparátů budou napjatě sledovat třeba počínání našich bývalých federálních bratrů na této vrcholné akci…

Bohužel, na Českokrumlovsku se víkendová předehrávka jarního kola týká také největšího okresního šlágru, a to prestižního derby mezi Kaplicí a Českým Krumlovem v krajském přeboru. A na programu jsou i další velmi zajímavé partie.

Proto nám příznivcům fotbalu nezbývá než bez mrknutí oka pod kalhoty nasadit Jägrovo drtiče mrazu, vybavit se dostatečným finančním obnosem za účelem polaskání se s nejteplejším lidským slovem „grog“ a zase vyrazit do ochozů. A až se nás příští léto zeptá, co jsme dělali v zimě, tak radostně budeme konstatovat, že jsme si přece „pochutnávali“ na fotbale!