Medvědi v této sezoně známého pošumavského protivníka v součtu se dvěma přípravnými zápasy před startem sezony už dokonce čtyřikrát zdolali, celkem s přehledem vyhráli základní část soutěže, kdy měli suverénně nejlepší útok i jednu z nejlepších obran – a pro souboj prvního s osmým jsou tedy jasnými papírovými favority.

To ale v žádném případě nesmí svádět k podcenění, neboť vyřazovací zápasy – jak potvrdí každý sportovec – jsou úplně odlišné a vlastně se jedná o zcela jinou soutěž. Často v play off dochází k překvapením na úkor tabulkového favorita.

„Začínáme zase od nuly,“ jasně říká krumlovský kormidelník Jan Rosický a nám fandům zelenobílých barev nezbývá než s jeho slovy souhlasit.

Věřím, že samotní hráči i v těžkých časech oddílu, kdy po známých událostech kolem stadionu dochází k rezignaci klubového vedení, nechají zavzpomínat na slavné zlaté doby Slavoje a jejich cesta letošním play off bude delší než loni, kdy vypadli hned ve čtvrtfinále s Veselím. První krok je třeba udělat právě v pátek!