V prvním vzájemném turnajovém klání těchto soupeřů mladíci v závěru smazali dvoubrankové manko – a body se nakonec dělily. I ve finálové odvetě se narodil nerozhodný výsledek, jen s tím rozdílem, že dvougólový náskok soupeře tentokrát doháněli zkušenější hráči béčka.

Podruhé ovšem po devadesáti minutách nebyl vítěz známý, a tak o držiteli poháru pro nejlepší tým turnaje rozhodoval nervydrásající penaltový rozstřel. V desítkové loterii byli úspěšnější dorostenci – a mohou slavit. Na loňské prvenství obhajující krumlovskou rezervu, která na turnaji jako jediný tým ze šestice startujících nepoznala hořkost porážky, zbyla až stříbrná příčka.

V této chvíli mě napadá „hláška“ jednoho mého kamaráda, který kdysi tvrdil, že z penalty dá gól každej bl… Pak se ovšem sám v rozhodující chvíli těsně před koncem zápasu za smírného stavu postavil k provedení pokutového kopu – a branku soupeře z puntíku o několik metrů minul.

Zkušenosti někdy jednoduše nestačí, o čemž se přesvědčil i trojlístek ostřílených hráčů béčka Slavoje, který v rozstřelu neuspěl. Chce to někdy prostě pevné nervy, zdravou fotbalovou drzost – a tyto vlastnosti tentokrát stály na straně mladíků.