A tak jsme se s přítelkyní rozhodli vyrazit za sluníčkem jinam.

U moře jsme nebyli pěkných pár let, letadlem ještě neletěli, tak jsme si vybrali pláže španělského ostrova Ibiza.

Nedávné problémy českých turistů, kteří vycestovali do zahraničí s jednou z největších tuzemských cestovních kanceláří Tomi Tour, nás tím pádem nenechaly chladnými. U cestovky, v jejímž čele stál již jednou zkrachovalý podnikatel Václav Fischer, jsme si bohužel zaplatili zájezd i my. Zaujala nás především výhodná nabídka – dva lidi za cenu jednoho, no nekupte to!

K moři jsme se těšili, ale strach z nejistoty, co nás na kusu pevniny kdesi ve Středomoří začátkem září čeká (nebo spíš nečeká), byl silnější. Naše obavy se potvrdily v pátek. Naděje, že se budeme osm dní povalovat na písečné pláži, vycachtáme se v teplém moři a užijeme si komfort čtyřhvězdičkového hotelu, byly rázem tytam. Místo příjemného zápolení s mořskými vlnami nás teď čeká boj se slovenskou pojišťovnou o vrácení těžce vydělaných tisícovek a nervy i shánění nového zprostředkovatele naší rekreace.

A když se nám to nepovede… ještěže tady máme naše šumavské moře, Lipno. Komfort více než čtyřhvězdičkový nám jistě ráda poskytne tchyně a na pláži, kterou má téměř pod okny, budeme cobydup. Jenom si místo plavek musíme přibalit bundy a čepice…