Vezměme si například odhalení pamětní desky Milana Kyzoura, které se uskutečnilo teď ve středu. Jelikož značnou část svého života Milan Kyzour věnoval místní umělecké škole, logicky deska nyní zdobí zdi tohoto objektu. Ten se však nachází nedaleko centra přímo u silnice.

Bylo smutné pozorovat, jak se venku snaží malá holčička všem přihlížejícím ukázat v rámci doprovodného programu svůj um na housle, když ji takřka nikdo neslyšel. Auta totiž rachotila ze všech sil.

To by člověk nevěřil, co všechno může po městské komunikaci projet během pěti minut. Rozhrkaná škodovka s důchodcem za volantem, která vkládá víc energie do křiku než do výkonu. Záhy náklaďák dávající jasně najevo, kdo je tady pán.

Může přijet ještě něco hlučnějšího? Něco, co by ještě více zazdilo výkon sympatické mladé muzikantky? Kupodivu ano. Tržní ulicí si to jako naschvál štrádoval mohutný traktor. Kam by spěchal? Pěkně pomaloučku, času je přece dost. Ale dívka se zachovala jakol ryzí profesionál a pokračovala.

Zaslouženě sklidila příjemný potlesk, který mladé hudebníky dokáže vždycky nabudit do další práce. Ale přesto to byla moc hezká akce, na kterou by jistě byl Milan Kyzour pyšný.