Pro hráče v poločase osmého nováčka z Nové Vsi a průběžně devátého vyšebrodského Dynama by vzhledem k jejich jedenadvaceti resp. dvacetibodovým kontům neměly být odvety žádnou zatěžkávací zkouškou nervového aparátu.

Trochu jiná je situace u béčka kaplického Spartaku. Rezervní tým z tradiční bašty okresní kopané totiž na podzim nastřádal pouhých třináct bodů a přezimoval na desáté příčce. Toto umístění by po odehrání šestadvaceti kol zaručovalo setrvání v nejnižší oblastní soutěži i pro další ročník, ale pozor!

Ztráta soupeřů ze spodku tabulky není v tříbodovém systému nijak nepřekonatelná a v odvetách se může stát ledacos. To moc dobře ví i staronový kouč kaplické rezervy Pavel Koclíř, který otevřeně přiznává, že na jaře se bude hrát o záchranu. Trenér zároveň spoléhá na výpomoc z klubového áčka, ale to může mít v krajském přeboru v případě bojů o postup do divize jiné starosti…

Popřejme tedy Kaplickým, aby se jim v jarní části dařilo na všech frontách a jejich béčko I. B třídu udrželo. Vždyť celek umisťující se pravidelně v horních patrech, jenž loni jako nejlepší z početné okresní ekipy bral konečné čtvrté místo, by si to jistě zasloužil, a to i vzhledem k možnosti rozehrávání se nadějných mladíků z dorostu v soutěži mužů.