Titulek jasně vyjadřuje moje stanovisko k počasí, které panovalo o uplynulém víkendu. Souhlasím s názorem, že letošní léto bylo krátké a kromě několika tropických dní nám bylo spíš chladno. Nutno však dodat, že pro sportovce z jakéhokoliv oboru – a fotbalisty nevyjímaje – jsou vedra zcela určitě vražedná!

Posledního záchvěvu léta jsme se údajně dočkali právě o posledních volných dnech. Kromě úmorného horka s teplotami pohybujícími se kolem třicítky nás trápilo i neskutečné dusno. Já osobně jsem se vypravil na dva zápasy opět jenom jako fotograf a musím říct, že i tato zdánlivě pasivní činnost mi dala zabrat.

Po dvoukilometrové cestě s několikakilovým batohem naplněným mým „nářadím“ na zádech jsem se doplazil na stadion tak uřícený, že jsem si nebyl jist, zda budu mít ještě dostatek sil dojít zpátky domů.

Další krůpěje potu mě začaly omývat při pouhém pohledu na dvacet nadšenců, kteří se rychlými kroky přesouvali sem a tam po hrací ploše. Nevím sice, jak na tom byli tito jednotlivci fyzicky, ale jejich úlohu jsem jim vůbec nezáviděl.

Naopak jsem se divil, že jsou vůbec schopni udělat mrštný pohyb. K mému překvapení to všichni (kromě několika vystřídaných) statečně vydrželi až do závěrečného hvizdu. Líto mi bylo chlapců, kteří museli skousnout hořkost porážky. V takovém pařáku to zamrzí dvojnásob…

Doufejme, že se předpověď meteorologů nenaplní až tak úplně doslova, a ještě si letošního léta alespoň trochu užijeme. Za samotné sportovce ale věřím, aby je alespoň o nadcházejícím víkendu hnal dopředu svěží vzduch a nemuseli s sebou tahat dres nacucaný litry potu.