Nejlépe k jeho osobě ještě dodat Becherovku (i když podle vlastních slov pět let pije slivovici). Abych řekl pravdu, byl jsem zvědavý, jak na mě tento člověk, který již není sedm let aktivním politikem, zapůsobí. A v Horní Plané zapůsobil výborně. Byl nad věcí, oplýval inteligentním vtipem, prostě osobnost. A můj dojem je takový, že dnes podobná osobnost politice chybí. Na besedě se mluvilo o jeho návratu do politiky.

Hned několik lidí se přiznalo, že by jeho případnou novou politickou stranu volilo. Podle mě už ale pan Zeman něco takového nemá zapotřebí. Ať nadále zůstane ve své sympatické pozici pozorovatele, který občas někoho poškádlí svými nevybíravými výroky. Spokojený důchodce na Vysočině mu sluší. A pokud by se opravdu nudil, dokázal bych si představit jeho vkročení do kariéry zcela nové – dá se říci estrádní.

Vážně, myslím si, že by Miloš Zeman mohl být skvělým bavičem. Ostatně, na kamery a televizní obrazovky je zvyklý, tak co řešit. A tu ironii v tom cítíte zbytečně, žádná totiž není. Na závěr musím zmínit vtip, který Miloš Zeman neustále rád vypráví. Jistě, mnozí z vás už ho znají, ale smíchu není nikdy dost, ne?

Václav Klaus a Miloš Zeman přijdou do pekla. Na trůnu sedí ďábel. Jako první před něj předstupuje Klaus. Vedle ďáblova trůnu se zjeví šeredná, ošklivá babice se třemi bradami. Ďábel říká: Václave Klausi, máš mnoho, mnoho hříchů. Za trest jsi odsouzen žít na věčné časy s touto babicí. Jako druhý předstupuje Zeman. Vedle ďábla se objeví Claudie Schifferová. A ďábel praví: Claudie Schifferová, máš mnoho, mnoho hříchů…