Pořadatelé svolali zápas na páteční půl pátou. Politici dorazili. Ovšem z očekávaných šesti, sedmi, možná více mančaftů, se sešly pouze čtyři. Nejsilnější sestavu dodali rudí, pardon, dneska vlastně červení. Poslali dva zkušené borce a jednoho nováčka.

Za modré dorazil jeden hráč. Za oranžové také jeden hráč. Zcela chyběli zelení a ostatní bezbarví, či případně se barvící dle momentální potřeby. Sóloví profesionálové, či případně nezávislí, nebo hlásající nutnosti změny jakbysmet.

Zatímco první mač během zářijového zastupitelstva byl víceméně plichtou s odkladem, páteční klání by se dalo nazvat spíše přátelákem, kde by si strany navzájem vyjasnily své pozice, vyzkoušely taktiku a hlavně zajistily přízeň sponzorů. A nic. Opět plichta. Další utkání je svoláváno na listopadové zastupitelstvo. Doufejme, že přijdou diváci, když už nechodí hlavní aktéři. (Tolik krátká zpráva o pátečním setkání představitelů sportovního klubu HC Slavoj se zastupiteli města.)

P. S. V listopadu 1989 by mne ani ve snu nenapadlo, že největší zájem o řešení jednoho z bolavých problémů v Českém Krumlově projeví v roce 2009 hlavně KSČM. Je mi jasné, že ostatní strany se budou vymlouvat na první poslední.