Vzhledem ke stávající kvalitě obou kádrů se tento výsledek dal i trochu očekávat, i když výše výhry Slavoje je přece jen poněkud překvapivá. A co to znamená v poločasovém účtování?

Fotbalisté kaplického Spartaku vstupovali do ročníku jako jeden z nejvážnějších kandidátů na postup do divize, po známých událostech však kádr týmu výrazně zeštíhlil, když odešlo hned několik dřívějších opor. Spartak přesto dokázal dál sbírat body a i po nezdaru v derby se udržel ve špičce tabulky, kde nyní na lídra ze Sezimova Ústí ztrácí čtyři bodíky.

Českokrumlovský Slavoj měl být štikou přeboru, tuto nálepku však potvrzoval jen v domácím prostředí, venku pravidelně ztrácel a poslední výhra v derby se stala jen pověstnou výjimkou. Zelenobílí se tak ukládají k zimnímu spánku až jako osmý celek průběžného pořadí, což je za očekáváním, i když na čtvrtou příčku ztrácejí pouze dva body.

Obě okresní želízka čeká nyní zasloužená zimní přestávka, která ovšem rozhodně nebude časem klidu. Sled podzimních událostí i dosahované výsledky ukazují, že v obou táborech mají zasvěcení o čem přemýšlet, ať co už se týká případného doplnění kádru nebo v druhém případě jeho konsolidace s výhledem na lepší výsledky ze hřišť soupeřů. Práce je plno a pauza nebude zase až tak dlouhá, jak se může zdát nyní.