Krátce po půl šesté večerní došlo v pátek 29. listopadu v Českém Krumlově ke smrtelné dopravní nehodě. Stalo se tak v Budějovické ulici poblíž odbočky na sídliště Mír na hlavním průtahu městem na výpadovce do Českých Budějovic.

Smrtelná nehoda mezi Doubím u Tábora a Planou nad Lužnicí v lokalitě pod rybníkem Hejtman omezuje provoz. Automobilová doprava je odkláněna přes Košice.
Smrtelná nehoda omezila provoz v Plané nad Lužnicí

Podle policejního mluvčího Milana Bajcury dotyčný přebíhal velmi frekventovanou komunikaci 120 metrů od přechodu. A to směrem od sídlištního komplexu části Domoradice od Kauflandu na neosvětleném místě, kde ho srazil automobil Škoda Octavia Combi jedoucí odspoda.

VW Crafter, který se v noci na 12. listopadu střetl s chodcem u Blažejovic.
Na Prachaticku v noci zemřel chodec při srážce s dodávkou

Obětí se stal 49 letý muž z Českokrumlovska. "Měl na sobě tmavé oblečení bez reflexních prvků," vysvětluje Milan Bajcura a dodává: "Není to tam osvětlené, je tam provoz a dokonce tam platí zákaz pohybu chodců."

VW Crafter, který se v noci na 12. listopadu střetl s chodcem u Blažejovic.
Na Prachaticku v noci zemřel chodec při srážce s dodávkou

Řidič automobilu zřejmě nestihl zareagovat. "Zřejmě chodce neviděl a stalo se to ve chvíli, když se míjela vozidla, chodec se stal neviditelným," dodal mluvčí.

Na okraji Milevska se srazil osobní automobil s chodcem.
V Milevsku srazilo auto chodce. Nepřežil

Jedná se o 67. oběť dopravní nehody na jihočeských silnicích od začátku roku, dnes druhou. Záchranářům se nepodařilo muže oživit.

Ilustrační foto.
Špatně viditelní chodci jsou pro řidiče noční můrou

Případ podle Milana Bajcury vyšetřují nejen českokrumlovští dopravní policisté, ale i jejich kolegové ze Služby kriminální policie a vyšetřování. Konkrétně pro podezření ze spáchání trestního činu usmrcení z nedbalosti.

Na jihu Čech to byla již druhá páteční tragická nehoda. Dopoledne mezi Doubím u Tábora a Planou nad Lužnicí z dosud neznámých příčin přejel na přehledném úseku do protisměru řidič s osobním autem. I když se šofér protijedoucího kamionu snažil střetu vyhnout, tragédii, bohužel, nezabránil.