Krátce po půl šesté večerní došlo v pátek 29. listopadu v Českém Krumlově ke smrtelné dopravní nehodě. Stalo se tak v Budějovické ulici poblíž odbočky na sídliště Mír na hlavním průtahu městem na výpadovce do Českých Budějovic.

Podle policejního mluvčího Milana Bajcury dotyčný přebíhal velmi frekventovanou komunikaci 120 metrů od přechodu. A to směrem od sídlištního komplexu části Domoradice od Kauflandu na neosvětleném místě, kde ho srazil automobil Škoda Octavia Combi jedoucí odspoda.

Obětí se stal 49 letý muž z Českokrumlovska. "Měl na sobě tmavé oblečení bez reflexních prvků," vysvětluje Milan Bajcura a dodává: "Není to tam osvětlené, je tam provoz a dokonce tam platí zákaz pohybu chodců."

Řidič automobilu zřejmě nestihl zareagovat. "Zřejmě chodce neviděl a stalo se to ve chvíli, když se míjela vozidla, chodec se stal neviditelným," dodal mluvčí.

Jedná se o 67. oběť dopravní nehody na jihočeských silnicích od začátku roku, dnes druhou. Záchranářům se nepodařilo muže oživit.

Případ podle Milana Bajcury vyšetřují nejen českokrumlovští dopravní policisté, ale i jejich kolegové ze Služby kriminální policie a vyšetřování. Konkrétně pro podezření ze spáchání trestního činu usmrcení z nedbalosti.

Na jihu Čech to byla již druhá páteční tragická nehoda. Dopoledne mezi Doubím u Tábora a Planou nad Lužnicí z dosud neznámých příčin přejel na přehledném úseku do protisměru řidič s osobním autem. I když se šofér protijedoucího kamionu snažil střetu vyhnout, tragédii, bohužel, nezabránil.