„Podruhé jsem se narodil," shrnul výstižně Pavel Šustr poté, co se se svým osobním autem na poslední chvíli vyhnul protijedoucímu autobusu. Obě vozidla skončila včera mimo silnici v poli. To, že se nesrazila, komentovali všichni svědci jako neuvěřitelné štěstí a maximální duchaplnost Pavla Šustra. Ten totiž raději sjel ze silnice, než aby riskoval několik lidských životů.

Ve středu dopoledne vjel ze zatím nezjištěných důvodů linkový autobus na trase České Budějovice, Český Krumlov poblíž Dolního Třebonína do protisměru.

„Nejdřív jsem myslel, že si nadjíždí, aby mohl odbočit na Chlumec. Ale autobus jel dál proti mně. Brzdil jsem, troubil, ale on jel pořád proti mně," popisuje počátek nehody Pavel Šustr. V tu chvíli si stačil jen uvědomit: „Než se nechat rozmašírovat autobusem, to radši skončím v poli." A strhnul volant do prava.

Autobus mezi tím sjel o několik desítek metrů dál směrem na Český Krumlov na stejné straně silnice do stejného pole. Až na jedno drobné zranění se nikomu z patnácti cestujících ani řidiči nic nestalo.

Řidič autobusu se Deníku k situaci odmítl vyjádřit. Podle policejního mluvčího Jiřího Matznera je příčina nehody v šetření, nedá se ale vyloučit mikrospánek řidiče autobusu.