Při nehodě utrpěla lehké zranění jedna osoba. Silnice byla po nějaké dobějiž opět průjezdná, na chvíli ji policisté uzavřeli opět krátce před polednem, kdy kamion ležící na boku vytahovala na silnici a stavěla zpětna kola těžká vyprošťovací technika.

Policisté již upřesnili, že se nehoda odehrála v 8.25 hodin v důsledku nepřiměřené rychlosti. Řidička osobního auta se totiž lekla protijedoucího kamionu, na rozbředlém sněhudupla na brzdu a auto se ve smyku řítilo rovnou pod kamion.

"Řidič kamionu sesnažil autu vyhnout, přitom vjel na krajnici, ta se pod ním utrhla a náklaďák se převrátil na bok do příkopu," sdělil Milan Richter, vedoucí skupiny dopravních nehod českokrumlovsképolicie.

Zraněnou osobou bylažena. "Jednalo se o řidičku. Do nemocnice byla převezna spíše preventivně, protože byla gravidní," dodal Milan Richter.

„Paní šlápla na brzdu a svezla se jak se sáňkami přímo na mě. Já jel zrovna asi tak čtyřicet kilometrů za hodinu,“ popsal řidič nákladního automobilu Václav Hroneš.

„Jel jsem pro papír do Loučovic, je štěstí, že jsem byl zrovna prázdný. Bohužel mi to narušilo plány, protože musím jet do Polska a myslel jsem, že to pěkně stihnu před Vánocemi. Hlavně, že se nic nestalo té ženě,“ dodal.

Kromě této nehody se dnes staly ještě další lehčí havárie v Kaplici, kdevozidlo zbořilo lampu, a nyní policisté mířili k nehodě u Malont.

"Na všech se podepsala sněhová břečka," konstatoval Milan Richter.