Byly však jiné, než čekali. V Českém Krumlově
v neděli kolem 16. hodiny, kdy v řece teklo zhruba 50 kubíků za sekundu, údajně sjeli jez u Mrázkova mlýna mimo šlajsnu, a to se jim málem stalo osudné. Plavidlo se převrátilo a pět žen a jeden muž začali bojovat 
o holý život.

Jejich potíží si všiml například pár mladých turistů Roman Ponížil z Moravy a Daniela Bartíková z Českých Budějovic. „Asiaté sjeli jez jinde, než měli," líčil Roman Ponížil, co z povzdálí viděli. „Jez je chvíli mlel, pak se otočili. Nikdo nevěděl, co se děje. Ale nějaký muž, který byl blíž na břehu, najednou skočil do vody, doplaval 
k jedné osobě a vytáhl ji ven. Asi to byl dobrý plavec, ale bylo vidět, že i on s proudem značně bojoval. Kdyby však pro toho člověka neskočil, ten cizinec by tam zůstal, protože byl hlavou dolů."

Cizinec se totiž pravděpodobně dostal do vodního válce, který vytvářel proud pod jezem.

„Zachránce na břehu zřejmě poznal v tom, co unášel silný proud, člověka," upřesnila Daniela Bartíková. „Doplaval k němu a otočil ho, tím se ukázalo, že topící se byl obličejem obrácený dolů."

Ostatní členové posádky se s pomocí dalších lidí naštěstí dostali na břeh, i když proud dvě ženy odnesl až k Benešovu mostu. Naštěstí měli všichni na sobě záchranné vesty.
Tak to popisuje jeden ze záchranců, který si nepřeje zviditelňovat: „Viděl jsem, že je otočenej raft přímo v bubnu velký šlajsny a že se ti lidé topí. Hned jsem tedy volal pomoc. Nebyl jsem sám, kdo zachraňoval, pomohli kolemjedoucí vodáci a dva nebo tři kolemjdoucí. Nebýt vodáků s lodí, nedostali bychom se pro ty lidi, utopili bysme se tam taky. Když jsme je vytáhli na břeh, už přijeli záchranáři…"

Spolu se záchrankou na místo dorazili hasiči, městská i státní policie. Posádka raftu byla ve zbědovaném stavu a v šoku, nalokaná vody. Zachráněného muže se podařilo oživit, dvě ženy utrpěly lehké zranění.

„Asijský turista v závažném zdravotním stavu byl transportován na ARO do českokrumlovské nemocnice," sdělila Petra Kafková. „I když ostatní na první dojem působili, že jsou v pořádku, byly posléze také dvě ženy převezeny na oddělení českokrumlovské interny, z nich jedna pak raději ještě na jednotku intenzivní péče."

Vše naštěstí dobře dopadlo. Tento případ ale nebyl v posledních dnech jediný. 

Více čtěte v dnešním, tedy středečním, vydání Českokrumlovského deníku.