U odbočky na Dolní Třebonín se totiž srazily dva automobily. Sanity odtud odvezly tři raněné.

„Blížil jsem se k Třebonínu a viděl, že je silnice ucpaná,“ líčil jeden z kolemjedoucích řidičů. „Protože to tam znám, objel jsem ten ucpaný úsek po silničkách přes Krnín. Byla už tma, ale na místě havárky jsem viděl dvě sanitky. Také jsem si všiml vedle pohozené dětské sedačky. Co se tam ale stalo, nevím,“ doplnil.

Nehoda se odehrála kolem 17.30 hodin na silnici I. třídy v místě, kde je z ní odbočka k Dolnímu Třebonínu a naproti ní přes silnici odbočka do Krnína. Řidič odbočující fabie nedal přednost protijedoucí Škodě Felicii. „Tři osoby, jejichž zranění bylo prozatím ohodnoceno jako lehké, odvezly dvě sanity do Nemocnice v Českých Budějovicích. K žádnému úmrtí naštěstí nedošlo,“ sdělil v sobotu operační důstojník českokrumlovské policie Jiří Loucký. Přesnější informace zatím nejsou k dispozici.

Příčinu nehody šetří policie. Na této křižovatce jsou havárie časté. Důvodem je buď nedání přednosti v jízdě, nebo fakt, že se s odbočujícím vozidlem srazí jiné, které zezadu předjíždí frontu aut, jež se za odbočujícím vozem vytvořila.