K nehodě došlo minutý týden, v pondělí 18. března krátce před 8. hodinou ranní na silnici II/160. Na svědomí ji má zatím nezjištěný řidič SUV stříbrné barvy. „Ten jel ve směru od Českého Krumlova na Větřní. V levotočivé zatáčce začal předjíždět jiné vozidlo, a to v místě, kde neměl před sebe dostatečný výhled,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Miroslav Šupík. „V tu dobu jelo proti vozidlo značky Audi, jehož řidič, aby zabránil pravděpodobně čelnímu střetu, strhl řízení vpravo do svodidel.“

Následným nárazem auta do svodidel došlo u Audi k poškození pravých zadních dveří. „Dopravní nehoda se i díky reakci poškozeného řidiče obešla bez zranění,“ dodal mluvčí s tím, že škoda, která vznikla na Audi, byla předběžně vyčíslena na nejméně 30 000 korun.

„Policisté nyní žádají případné svědky, především řidiče, kteří v uvedenou dobu místem dopravní nehody projížděli, aby se se svými poznatky, případně záznamy z palubních kamer, dostavili na služebnu v ulici Tovární číslo popisné 165 v Českém Krumlově nebo aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 232 253 popřípadě 703 857 738,“ uzavírá Miroslav Šupík.