Havarované vozidlo však náhodný svědek v potoce pod silnicí mezi Českým Krumlovem a Kájovem objevil až ve středu před 14. hodinou.

Zdemolovaná černá octavia combi totiž byla na místě, které není ze silnice běžně viditelné. „Pětadvacetiletý řidič utrpěl při nehodě zranění, která nebyla slučitelná se životem. Podle prvotního odhadu lékaře muž zemřel asi dvanáct hodin před ohlášením nehody,“ informovala policejní mluvčí Michaela Pavlíčková. Doplnila, že policisté spolu s hasiči po nehodě prohledávali prostor v okolí vozidla, aby měli jistotu, že v autě nebyl ještě někdo další.

Podle prvotního odhadu řidič nezvládl řízení a narazil do svodidel, která auto vymrštila do vzduchu. To pak přeletělo přes koleje, které pod mostem vedou, pravděpodobně dopadlo na střechu, sjelo ze srázu, otočilo se a koly dopadlo do potoka. Příčinu nehody nyní šetří dopravní policisté spolu s kriminalisty.

Je to již druhá vážná nehoda v tomto týdnu, k níž vyjížděli českokrumlovští záchranáři. V úterý zemřeli tři muži poté, co Ford Escort narazil u Březovíku nedaleko Chvalšin do stromu.

Čtěte také: Při nehodě u Chvalšin zemřeli tři lidé