Nehoda se stala před tři čtvrtě na šest. Řidič (27 let) podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové jel ve vozidle značky VW ve směru od Prostředních Svinců na Holkov. "Pravděpodobně nerespektoval výstražné zvukové a světelné znamení a vjel na železniční přejezd v době, kdy zde projížděl osobní vlak. Ten jel ve směru od Kaplice na České Budějovice. Došlo ke střetu, při kterém vlak odmrštil osobní automobil mimo železniční přejezd. Zastavil o několik desítek metrů dál. Řidič osobního automobilu utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Ve vlaku byla desítka cestujících a členové posádky, nikdo z nich nebyl zraněn. Přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou předmětem dalšího šetření," popsala policejní mluvčí.

Silnice byla zcela uzavřena, přičemž komplikace lze očekávat do zhruba 20.45 hodin. Provoz mezi železničními stanicemi Velešín a Holkov byl rovněž přerušen.

Kamery zachytily zloděje, kteří se vloupali 4. října do provozovny Superlevnapc v Ledenicích. Nepoznáváte je někdo?
V Ledenicích ukradli počítače za čtvrt milionu, k vloupání použili beranidlo

Zastaven byl do 19. hodiny také provoz na trati mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou - Zámostím, kde se stala tragická událost. Podle předběžných informací Štěpánky Schwarzové u Hosína srazil vlak člověka. Ten na následky zranění zemřel. Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu," uvedla mluvčí s tím, že k případu bližší podrobnosti nebudou sdělovat.