Tak tomu bylo ve středu u Bujanova na Kaplicku. Když po srážce s kamionem začal krátce po půl sedmé ráno hořet favorit, motorista, který v tu chvíli projížděl kolem, na nic nečekal a plameny šlehající z motoru udusil práškovým hasicím přístrojem.

„Muž zmizel ještě předtím, než na místo stačil dojet náš zásahový vůz. Ani tedy nevíme, kdo oním zachráncem byl,“ uvedl ve středu ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud.

„To, že se na silnici stále pohybují lidé, kteří jsou ochotni nezištně pomoci druhým, je ale dobrá zpráva pro nás všechny,“ doplnil s tím, že po příjezdu na místo nehody hasiči motor auta už jen dohasili.

Nehoda se na mezinárodním tahu E55 stala poté, co řidič favoritu, který vyjížděl z vedlejší komunikace vedoucí od Bujanova, nedal přednost kamionu, jedoucímu po hlavní silnici.

„Muž v osobním vozidle byl lehce zraněn,“ sdělila českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková s tím, že k dalším zraněním nedošlo. To potvrdil i Pavel Rožboud. „Řidiče favoritu jsme ani nemuseli vyprošťovat, vystoupil sám,“ dodal.