Mnohé čtenáře zajímá, jak se oběma zraněným, kteří cestovali v autě, daří. „O jejich zdravotním stavu nemůžeme poskytovat žádné informace," sdělila však včera mluvčí jihočeské nemocnice Ivana Kerlesová.

Jak Českokrumlovský deník informoval, v autě jeli muž a žena středního věku. Oba utrpěli vážná zranění. Zatímco ženu se podařilo stabilizovat, muže museli zdravotníci resuscitovat.
Pár také v autě převážel sedm psů plemene Jack Russell teriér. Připomínáme, že dva psi zahynuli, dva utekli do okolí a zbývající odvezla odchytová služba.

Dobrou zprávou je, že jednoho ze zaběhnutých psů už se včera podařilo chytit, a to díky vám, čtenářům.

„Lidé mi telefonují, takže víme, kde zhruba se psi pohybují," přitakal včera starosta Stříteže Milan Frišman. 
„V neděli večer jedna fenka běhala v Kaplici a včera ráno se ji panu Petrovičovi podařilo chytit v Pořešínci. Ti psi jsou velice plaší a také hladoví." Fenka v Kaplici nějaké to žrádlo dostala, ale když se k ní ti, co ji chtěli chytit, přiblížili na vzdálenost 1,5 metru, utekla. Nakonec se ji podařilo chytit v Pořešínci.

Druhá fenka však zatím stále bloumá kolem Kaplice– nádraží, lidé ji zahlédli v nedaleké vesnici Rozpoutí.

„Ta, když hasiči psy vyprošťovali, utekla směrem na Netřebice, ale lidé ji tu vídají pohybovat se kolem nádraží. Snažíme se jí nalákat na žrádlo," líčil Milan Frišman. „Moc děkujeme všem, že se nám snaží pomoci."

Odchycená fenka je už tedy u svých kamarádů v Českých Budějovicích v sídle odchytové a asistenční služby. „Tato fenka je v pořádku," ujistil včera Vladimír Kössl z této služby. „Co se týká tří psů, které jsem přivezl hned z místa nehody, jeden má těžké poranění páteře a je hospitalizován na veterinární klinice. Ostatní jsou bez zranění, i když potlučení."

O psech už začínají jednání s italskou stranou, ale pochopitelně prvořadý je zdravotní stav zraněného muže a ženy.

Vladimír Kössl z odchytové služby radí:
„Když uvidíte zaběhlou fenku, snažte se ji trpělivě nalákat na zahradu nebo do bytu, ale v žádném případě ji nenahánějte a nehoňte, aby se ještě víc nevystresovala," zdůrazňuje.