Při nehodě se srazil osobní automobil s autobusem, v němž cestovalo 31 dětí. Jedenáct z nich je podle prvních informací lehce zraněných. Osoba v osobním autě nehodu nepřežila. 

Na místě zasahují všechny záchranné složky. Mezi nimi profesionální hasiči z Kaplice a Českého Krumlova. Na místo jede také psycholog Hasičského záchranného sboru a čtyři členové intervenčního týmu.

Místo nehody bude pravděpodobně několik hodin uzavřené.

K nehodě byly vyslány čtyři posádky záchranné služby (z Kaplice. Českého Krumlova a Českých Budějovic) a vzlétl i vrtulník LZS.

Na místě záchranáři nalezli v osobním voze muže středního věku bohužel již bez známek života. Utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem.

V autobuse zdravotníci ošetřili celkem 11 dětí, které utrpěly lehká zranění typu pohmožděniny, drobné hematomy na hlavě, trupu a končetinách. Šest dětí bylo převezeno do českobudějovické nemocnice a pět dětí do nemocnice v Českém Krumlově. "Dalších dvacet dětí vyvázlo bez zranění. Poslední pacienti byli z místa nehody odvezeni v 10:35. Žádné z dětí nebylo ohroženo na životě," ujistila Petra Kafková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Pro děti z havarovaného autobusu byl dnešní zážitek šok. Některé se pak bály nasednout do autobusu druhého, domů chtěly jí raději pěšky. Více čtěte v sobotním vydání Českokrumlovského deníku.

Zdroj: Youtube