Zcela uzavřen byl několik hodin na E 55 úsek od Štilce po křižovatku na Holkově. Doprava byla tedy odváděna přes Dolní Třebonín  a jiné obce. 

Na E 55 se dnes ráno stala vážná dopravní nehoda. Havarovala při ní dvě osobní auta, v každém z nich bylo po jednom cestujícím. Jeden z nich utrpěl těžké zranění.

Po upřesnění: U Krasejovky na silnici I/3 se srazily dva osobní automobily Škoda Octavia combi, zraněny byly dvě osoby. Jedna z nich zůstala ve vozidle zaklíněna. Hasiči na její vyproštění použili hydraulické zařízení a předali ji zdravotníkům.

Jak se nehoda stala, nebylo ráno ještě jasné, policisté nehodu šetřili. Podle prvotních informací Deníku na místě nehody, za havárií pravděpodobně vězela příliš rychlá jízda a smyk na mokré vozovce. 

Dopravní policisté dnes od ranních hodin vyjížděli k několika nehodám Jihočeském kraji, při nichž se těžce či lehce zranili řidiči a spolucestující. „Řidiči si pravděpodobně ještě nestačili zvyknout na rychlý přechod z letních teplot na podzimní a na změnu podkladu komunikace," domnívá se mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Vzhledem k dešti se prodlužují brzdné vzdálenosti a na zvýšení nehodovosti může mít vliv také nesprávné osvětlení vozidel (osvětlení pro denní svícení, kdy nejsou vidět zadní koncové světlomety) a stav brzdového obložení a pneumatik.