Poslední rozloučení s Christopherem E. (22) a Tobiasem W. (21), kteří se utopili v sobotu 3. prosince při rybolovu u ostrůvku Tajvan na Lipně, bude v Lacken᠆häuseru.
Ostatky rybářů našli potápěči policie a hasičů po pětidenním pátrání na dně přehrady. Třetí mladík, který s nimi byl na lodi rybařit, se zachránil.

Lackenhäuser je částí dolnobavorského městečka Neureichenau v okrese Freyung – Grafenau, odkud kamarádi byli. Pozůstalí se rozhodli uspořádat jim společný pohřeb.

Starosta dolnobavorského městečka Neu᠆reichenau Walter Bermann zaslal dopis starostovi Horní Plané Jiřímu Hůlkovi. Vyjádřil v něm poděkování za pomoc a podporu všem, kteří se podíleli na hledání dvou utonulých mladíků pocházejících z Lackenhäuseru, což je místní část Neureichenau.

Christopher Essl (22) a Tobias Wagner (21) utonuli na Lipně. Na lodi, která se převrhla, byl ještě pětadvacetiletý mladík, jenž doplaval na ostrov a zachránil se. Těla utonulých našli potápěči ve čtvrtek 8. prosince v sedmimetrové hloubce zhruba 250 metrů od ostrova Tajvan.

Bermann v dopise připomněl, že do pětidenní záchranné akce se zapojilo na 150 policistů, potápěčů, členů posádek vrtulníků, hasičů a psovodů. „Osobně jsem se mohl přesvědčit o tom, jak bylo vše perfektně organizováno a s jakou intenzitou byla záchranná akce vedena,” napsal v dopise starosta Neureichenau.

Zdůraznil, že děkuje i jménem všech obyvatel Neureichenau a také pozůstalých. „Myslím, že velká politika je na míle vzdálena tomu, dále prohlubovat sbližování Evropy. Tato záchranná akce dokázala, že my v příhraniční oblasti Čech, Rakouska a Bavorska jsme daleko vepředu. K tomu jsou samozřejmě potřební lidé, kteří se znají a především si sebe navzájem váží,” uvedl Bermann.

Christopher Essl a Tobias Wagner budou pochováni v pátek v Lackenhäuseru.