„Dopravní policisté sdělili v uplynulých dnech podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci osmnáctiletému muži z Českokrumlovska, který měl pod vlivem alkoholu havarovat krátce po půl čtvrté hodině ranní dne 2. listopadu 2019,“ přidává podrobnosti českorumlovská policejní mluvčí Lenka Pokorná. „Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič osobního vozidla Peugeot při sjíždění z mírného kopce a projíždění levotočivé zatáčky zřejmě vlivem podnapilosti vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do směrového sloupku, vjel do silničního příkopu, kde se několikrát otočil přes střechu a poté zůstal stát na střeše. Ve vozidle zůstal zaklíněný on a také jeho spolujezdec.“

Po vyproštění z vozidla provedli policisté u řidiče dechovou zkoušku, která ukázala, že se muž „posilnil“ alkoholem, a to v množství téměř 1,4 promile alkoholu v dechu. „Po prvotním ošetření na místě byli oba převezeni na ošetření do nemocnice,“ dodává mluvčí.

Dalším šetřením policisté podle mluvčí navíc zjistili, že mladík neoprávněně Peugeot 306 užil, a navíc řídil bez potřebného řidičského oprávnění. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.