Podle dosavadních informací policejního mluvčího Miroslava Doubka se mezi Rájovem a Přísečnou na hlavním tahu z Českých Budějovic do Českého Krumlova střetlo osobní auto s motorkou. "Motorkář na místě zemřel. V osobním autě byly dvě osoby zraněny," uvedl.

Jak zjistil Deník na místě tragédie, jeli tři motorkáři ve směru od Českých Budějovic na Český Krumlov. V rájovském kopci v pravotočivé zatáčce jeden z motocyklistů z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním autem. Motorkář spadl a utrpěl smrtelné zranění. 

Čtyřiadvacetiletého motorkáře z Českobudějovicka nehoda stála život, cestující v autě utrpěli lehká zranění. Motocykl Aprilia se po pádu vzňal a následně prakticky celý shořel. 

Na místě setrvával další motorkář. Jak se ukázalo, jel od Českého Krumlova a na místě zastavil proto, že měl obavu o posádku automobilu, ve Škodě Oktavii byl jeho známý. „V tom autě jeli otec se synem. Jsou v nemocnici na pozorování, doufám, že budou v pořádku.“ 

„Během tří dnů je to druhá dopravní nehoda, při nichž zemřeli již tři motorkáři,“ konstatoval na místě mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek.

„To je velmi varující. I když si motorkáři nyní chtějí užít poslední pěkné dny k jízdám na motorkách, je třeba, aby toto měli na paměti, aby dbali na maximální pozornost a dbali všech předpisů bezpečnosti silničního provozu.“


Přesný průběh nehody je předmětem šetření českokrumlovských dopravních policistů. 

Na jihu Čech je to letos již 39. obět dopravních nehod.