Mluvčí policistů Martina Joklová uvedla, že řidič rakouské národnosti zřejmě nedal přednost nákladnímu autu, a to se tak s jeho vozem střetlo.

"Na místě nehody jsou dva zranění z osobního auta, jeden z nich musel být letecky transportován do nemocnice," popsala.

Informaci o nehodě hasiči podle mluvčí Venduly Matějů přijali v 9.50 hodin s tím, že se jedná o nehodu s nutností vyproštění zraněných osob. "Kaplická profesionální jednotka pak průzkumem na místě nehody zjistila, že dveře osobního auta jdou otevřít. Jeden z cestujících vystoupil sám, hasiči pak pomohli zraněné paní, kterou uložili na vakuová nosítka a transportovali do vrtulníku letecké záchranné služby. Současně se záchrannými pracemi provedli nezbytné zajištění proti vzniku požáru a kontrolu úniku provozních kapalin," popsala.

Provoz na silně frekventované komunikaci byl obnoven okolo půl dvanácté.

Hasiči na jihu Čech úterý od rána do poledne vyjížděli k šesti nehodám. "Jestli za zvýšeným počem stála námraza na vozovkách, nepozornost řidičů či jiná okolnost, je předmětem šetření policistů," říká Vendula matějů. 

Na silně namrzlé komunikaci se u obce Bílsko na Vodňansku střetly dva osobní automobily. K nehodě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Při střetu vozů továrních značek VW Sharan a Škoda Fabia utrpěly zranění tři osoby. Zasahující hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Pomohli zdravotníkům s transportem zraněných do sanitek. Zároveň zajistili jak místo nehody, tak havarované vozy. Komunikace byla zprůjezdněna krátce po 10. hodině.

Další nehody se staly ve Starých Prachaticích, kde byl sražen divočák, v Mokrém se nehoda obešla bez zranění, dvě auta se srazila ve Zvěroticích a úklid vozovky zajistili hasiči po nehodě osobního vozu u Zvotok.