Na pomoc byli na místo kromě zdravotníků posláni také kapličtí hasiči. Na nich bylo snést zraněného dolů. „Když hasiči dorazili na místo, byl již zraněný v péči zdravotníků a uložený na nosítkách,“ sdělil mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý.

„Snést zraněnou osobu bezpečně po schodišti nebylo možné, proto povolal velitel zásahu automobilový žebřík.“ Transport se pak odehrál přes okno v půdní vestavbě. „Hasiči pacienta snesli k zemi na speciálně uzpůsobené plošině,“ doplnil Vratislav Malý. „Tam pacienta předali zdravotnické záchranné službě.“

Velký policejní člun se vrátil na lipenské jezero na letní sezónu.
Policejní člun je zpátky na vodě. Vodní provoz na Lipně rok od roku houstne

Dům na náměstí prochází zásadní rekonstrukcí. Budova, jež bývala sídlem katastrálního úřadu a v jejímž přízemí byl v provozu bufet, dostane nové využití. Vznikne tam chráněné bydlení se čtrnácti bytovými jednotkami pro určitou skupinu lidí, například pro lidi se zdravotním postižením. Cílem chráněného bydlení je připravit tyto obyvatele pro život a samostatné bydlení, dokud se budou schopni o sebe postarat.

Kromě bytů vzniknou v objektu také společné prostory pro komunitní setkávání jejich obyvatel, jimž budou pomáhat profesionálové z domova seniorů. Objekt prochází i vnitřní úpravou, neboť například uvnitř vedou nahoru úzké točité schody. „Rekonstrukce má být hotova na podzim,“ sdělil starosta Kaplice Pavel Talíř.