Nehoda se stala ve středu 30. srpna kolem 8.20. „Došlo k ní tak, že řidič osobního vozidla, který jel z ulice Pod Kamenem, nedal přednost po kruhovém objezdu jedoucímu motocyklu značky Honda,“ přiblížil policejní mluvčí Miroslav Šupík. „Řidič motocyklu tak byl nucen zajet ke středu kruhového objezdu, kde na mokré vozovce s motocyklem upadl na zem a způsobil si zranění.“

Dodal, že provedená dechová zkouška byla u řidiče motocyklu negativní. „Dosud nezjištěný řidič osobního vozidla z místa nehody ujel,“ upozornil mluvčí s tím, že teď by rádi mluvili s řidičem osobního vozidla, které se v době dopravní nehody pohybovalo na kruhovém objezdu.“ Podle dosavadního šetření by se mělo jednat o vozidlo staršího typu značky BMW, stříbrné barvy, v provedení sedan,“ popsal Miroslav Šupík.

Svá svědectví, případně záznamy z palubních kamer, mohou policistům poskytnout také další případní svědci uvedené dopravní nehody, a to buď přímo na služebně v Tovární ulici v Českém Krumlově anebo na bezplatné lince 158.