Podle policejního mluvčího Milana Bajcury po příjezdu na místo a zevrubným šetřením strážci pořádku zjistili, že kolem 19. hodiny se v plavební dráze lodí uprostřed lipenské přehrady u osady Kovářov srazily dvě menší jachty.

"Kormidelníci si pravděpodobně nevšimli, že vjíždějí do stejné dráhy. Dle vyjádření jednoho z nich měl být druhý kormidelník ovlivněn návykovou látkou. Proto policisté provedli test na zjištění alkoholu v dechu a u staršího muže (roč. 1955) zjistili mírné množství alkoholu – bezmála 0,4 promile. Muž se doznal k vypití jednoho piva," uvedl Milan Bajcura.

Ilustrační foto.
Muže našli po hodinách hledání nedaleko Vyššího Brodu

Policisté zkontrolovali všechny potřebné doklady k řízení lodí, kdy vše bylo v pořádku. Způsobená škoda nárazem dvou lodí do konstrukce byla provozovateli předběžně vyčíslena na více jak 210 tisíc korun.

Samotný incident bude předán k řešení správnímu orgánu Státní plavební správy.

"Vzhledem k nárůstu provozu všech typů lodí na vodních tocích připomínáme na opatrnost při plavbě. Za kormidlem či pádlem je zakázáno užívat návykové látky. V České republice v tomto směru platí nulová tolerance," upozorňuje Milan Bajcura.