Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že k dopravní nehodě došlo v pondělí po 15. hodině u Katovic na Strakonicku. „Řidička Škody Fabie se pravděpodobně vyhýbala protijedoucímu vozidlu a najela do větší skupiny cyklistů, kteří jeli před ní,“ přiblížil incident.

Dodal, že zraněny byly čtyři osoby. „Tři děti utrpěly lehká zranění, dospělého cyklistu transportoval do nemocnice s vážným zraněním záchranářský vrtulník,“ uvedl Jiří Matzner s tím, že na místě pracují dopravní policisté a kriminalisté.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová doplnila, že sražený cyklista cestoval bez ochranné přilby a při srážce utrpěl poranění hlavy a zad. „Byla mu poskytnuta akutní péče a následně byl transportován do českobudějovické nemocnice," řekla s tím, že u nehody zasahovaly celkem čtyři zdravotnické týmy.

V souvislosti s nehodou byl na místo přivolán také krizový intervent záchranné služby.

Jihočeský policejní mluvčí apeluje na všechny řidiče, že je právě v tomto letním období třeba počítat na silnicích se zvýšeným pohybem cyklistů. „Dodržujte bezpečnou vzdálenost a buďte k sobě ohleduplní,“ uzavřel Jiří Matzner.