Na silnici havaroval autobus. Nikomu se nic nestalo. Karambol nastal kolem 9. hodiny, když zájezdový autobus, který přepravoval cizince, jel ve směru z Českého Krumlova do Kaplice. Čtyři minuty po deváté hodině ranní k nehodě vyjela profesionální jednotka ze stanice Kaplice s cisternou a rychlým zásahovým automobilem.

Na silnici v době, kdy tudy projížděl autobus,  pracovali silničáři a když se autobus snažil u kaplického nádraží jejich autu vyhnout, zůstal viset na kraji vozovky a nebezpečně nad příkopem.

K převrácení autobusu na bok naštěstí nedošlo. Cestující jej v pořádku opustili a přivolaní hasiči spolu s pracovníky firmy v sousedství autobus podložili a zapřeli, aby se nepřevrátil, než ho profesionální hasiči dostanou s pomocí jeřábu zpátky na silnici.

"Jednalo se o nehodu německého autobusu, který sjel pravými koly do příkopu, kde zůstal v nakloněné poloze," upřesnila mlvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. "Ve voze cestovalo 15 osob, nikdo z nich neutrpěl zranění. Sami bez pomoci záchranářů havarovaný autobus opustili. Ze zásob hasičských vozidel jim bylo poskytnuto pití, další zázemí jim bylo vytvořeno v blízké restauraci."

 Akce zhruba po dvou hodinách úspěšně skončila. Velitel zásahu si jako posilovou jednotku vyžádal ze stanice Český Krumlov automobilový jeřáb, do doby jeho příjezdu hasiči autobus zajistili a podepřeli. Vyproštění autobusu zpět na vozovku, které českokrumlovští a kapličtí hasiči prováděli nejen pomocí autojeřábu, ale také pneumatických vaků, trám, prken a lanového navijáku z cisterny, trvalo téměř hodinu a půl.

Po celou dobu zásahu Policie ČR v místě nehody silnici zcela uzavřela. Provoz byl znovu obnoven v jedenáct hodin dopoledne.

Autobus, který nebyl nijak poškozen, po vyproštění naložil opět turisty a pokračoval do Rakouska.