Jak se tragédie odehrála ještě není zcela jasné. První zprávy od policie toho moc neříkají. Řidiči motorky bylo sedmapadesát let a při nehodě zemřel. Sjel ze silnice a narazil do stromu na trase mezi Markvarticemi a Zubčickou Lhotkou. Policie se o nehodě dověděla ráno, podle lékaře se ale stala asi už v noci, sdělil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Nehoda se stala na okraji osady směrem k Markvarticům a podle stop v trávě se zdá, že motorka jela směrem k Markvarticům, když náhle vjela do protisměru a narazila přímo do stromu.

V okolí se mezi lidmi nesou zvěsti, že šlo o muže z nedaleké osady a dokonce i to, že nehodu způsobilo auto, které tudy jelo. To jsou ovšem nijak nepodložené dohady, podstatné bude, co o případu sdělí policie, až nehodu náležitě vyšetří.

Ale to nebyla jediná tragédie, která se o víkendu stala na silnicích v jižních Čechách. Letní počasí vylákalo vyjet ven motorkáře.  Ne všechny výlety ale skončily šťastným návratem domů. Celkem vedle dvou těžce zraněných skončily dvě  nehody tragicky a dva motorkáři zemřeli.

Sobotní večer nebyl příliš nakloněn především motorkářům na Prachaticku. Jedna nehoda skončila tragicky a druhá si vyžádala dvě těžká zranění.

První z nehod se stala krátce před sedmou hodinou večer na silnici z Nicova do Řetenic. „Cizinci, muž a žena, na skútru Paggio narazili v jedné ze zatáček do stromu," konstatovala prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

S největší pravděpodobností řidič motorky nepřizpůsobil rychlost jízdy, vjel do protisměru a pak do stromu. „Oba cizince převážel do českobudějovické nemocnice vrtulník," dodala Martina Joklová.

Zhruba o hodinu později se odehrála na železničním přejezdu ve Čkyni tragická dopravní nehoda. Na kolejích vyhasl život jedenatřicetiletého motocyklisty na BMW. „Muž zřejmě neviděl ani neslyšel vlak přijíždějící k nechráněnému železničnímu přejezdu. Po srážce s ním zemřel na místě," uvedla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.


Podle krajského policejního mluvčího Jiřího Matznera končí nehody motorkářů často tragicky i kvůli tomu, že jsou poměrně málo chráněni před možnými následky havárií. ⋌