Krátce před půlnocí včerejšího dne (22. 3. 2016) vyjížděli policisté s ostatními složkami IZS k dopravní nehodě na silnici třetí třídy do katastru Českého Krumlova.

Řidič (26) osobního automobilu tovární značky Škoda Felicia, jedoucí ve směru od obce Přídolí na Český Krumlov, dle prvotního šetření zřejmě z důvodu nepřiměřené rychlosti neudržel při projíždění pravotočivé zatáčky svůj vůz na silnici a havaroval do lesního porostu.

Mladý muž při nárazu do vzrostlého stromu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl.

Přesná příčina, průběh a zavinění události je předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. K objasnění dalších skutečností byla u zemřelého nařízena zdravotní pitva. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 30 000 korun.

"Po nehodě na Písecku se tak během uplynulých pěti dnů jedná na jihočeských silnicích již o druhou tragickou dopravní nehodu, kdy prvotní příčinou se jeví nepřiměřená rychlost," doplnil mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek. "Apelujeme tímto na řidiče, aby právě tuto nejčastější příčinu havárií měli na mysli a dbali na pravidlo šťastného návratu."