Srazila se tam dvě osobní auta poté, co řidička při vjezdu na E55 nedala přednost autu jedoucímu po hlavní silnici. Hasiči tam vyjížděli s tím, že jedno z aut zřejmě začíná hořet, ale to se nestalo. Podle policie při nehodě utrpěly lehké zranění dvě osoby.

Profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov a dobrovolná jednotka SDH obce Velešín byli vysláni na silnici I/3 k Velešínu k dopravní nehodě osobních automobilů, která byla ohlášena s možným následným požárem.

Když hasiči k nehodě přijeli, podal po provedeném průzkumu velitel zprávu, že se jedná o střet vozů továrních značek Fiat Punto a VW Tiguan a že žádné z nich nehoří. Část krumlovské jednotky, velešínská jednotka a vyšetřovatel HZS byli proto odesláni zpět na základny.

"Podle dalších informací byly zdravotníkům předány tři zraněné osoby. Hasiči následně provedli zajištění havarovaných aut a po zadokumentování nehody Policií ČR odtáhli auta mimo komunikaci. Zásah jednotka ukončila po 16. hodině závěrečným úklidem vozovky," sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.