Díra je sice provizorně zakryta jiným zábradlím, ale člověk nikdy neví.
Díru v zábradlí má na svědomí 22letý mladík, který v pondělí velice časně ráno jel s vozem Opel Lineckou ulicí v Českém Krumlově.

Jeho jízda však normální nebyla, neboť byl tak opilý, že po průjezdu prudké zatáčky najel na chodník, přejel do protisměru a prolítl i s autem kovovým zábradlím a přistál ve Vltavě. Z auta z větší části ponořeného ve vodě se naštěstí dostal, i když v těch místech není zrovna mělčina.

„Muž měl velké štěstí, utrpěl pouze lehké zranění," řekla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová. Policisté muži při dechové zkoušce naměřili 2,6 promile alkoholu. V brzké době stane před soudem.

Auto ještě za tmy dostávali z vody hasiči. Leželo ve Vltavě na boku, ze dvou třetin zatopené vodou. „Byla tam víc jak 1,30 metru hloubka," líčil včera ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud. „Hasiči nevěděli, jestli v autě není ještě další osoba, což šofér auta vůbec nedokázal říci. Proto bylo třeba vnitřek auta urychleně prohledat."

A tak hasič Jiří Stropek nijak neotálel a tak, jak byl v zásahovém obleku se ponořil do řeky a dobrodil k autu. „Auto leželo na boku na straně spolujezdce," vyprávěl včera. „Byla tma, kolega na břehu natočil auto tak, aby mi svítil a já měl ještě vodotěsnou baterku. Prohledával jsem vnitřek auta pohmatem. Prohmatal jsem to, kam až to šlo." Mezitím už se na břehu další kolega převlékl do speciálního obleku a vydal se za ním. „Nikoho jsme nenašli. To už kolegové přivezli člun a pro jistotu prohledávali ještě břehy, jestli nějaké osoby neleží kus dál," uzavřel své vyprávění Jiří Stropek.

Hasiči poté s pomocí jeřábu na mostu vytáhli auto na most, zbytek řešila policie.
Na zábradlí vznikla podle odhadu městských úředníků škoda za takových sto až sto padesát tisíc korun. „Most je pojištěný, ale jeho oprava bude nějakou dobu trvat," řekl včera Karel Jírovec z městského odboru investic. „To zábradlí nejde jen tak svařit. Už jsme oslovili zámečníka, který bude muset přesně vyrobit chybějící díl. Pak bude putovat do zinkovny, kde získá nový nátěr. Můžeme doufat, že by zábradlí mohlo být hotové do měsíce."