Na Českokrumlovsku se jednalo o spoj 3802 (Linz Hbf. - České Budějovice). Trať je uzavřená. Na místě zasahují hasiči i policisté, šetření provádí provozovatel dráhy.

"Jižní expres srazil osobu jdoucí po kolejích. Podle strojvedoucího nereagovala ani na výstražné houkání lokomotivy," doplnil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jihočeští záchranáři podle slov mluvčí Zuzany Fajtlové k nehodě u Holkova okamžitě vyslali posádku z Českého Krumlova a vrtulník. "I přes rychlý příjezd záchranářů na místě se nedalo sražené osobě nijak pomoci, utrpěla mnohočetná smrtelná zranění, kterým na místě podlehla ještě před naším příjezdem," řekla. Na místo neštěstí byl proto povolán koroner.

V jižních Čechách nejde v tuto chvíli o jedinou tragédii na železnici. Policisté aktuálně vyšetřují dva případy. Další se stal na trati Čimelice - Vráž, i tam došlo ke střetu osoby a osobního vlaku s tragickým koncem. K nehodě u Čimelic podle informací Zuzany Fajtlové žádná posádka záchranné služby nevyjížděla. "Z místa neštěstí byl hlášen exitus," uvedla druhé tragické nehodě na jihu Čech mluvčí jihočeské ZZS.

Provoz je zastaven na obou úsecích jihočeských železnic, kde se nehody odehrály.