V pátek po poledni došlo na Chvalšinské v Českém Krumlově k dopravní nehodě. Z přepravního podvalníku velkého nákladního návěsu se uvolnil bagr a sjel mimo vozovku až do zahradnictví nacházejícího se v bezprostřední blízkosti silnice.

"Z bagru vytekl hydraulický olej. Nemáme hlášené žádné zraněné osoby," konstatovala Vendula Matějů, mluvčí jihočeských hasičů.

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov, kteří na místo vyjeli s cisternou a technickým automobilem. "Provedeným průzkumem zjistili, že uniklé množství oleje je minimální anevzniká žádná škoda na životním prostředí. Zbývající olej jednotka společně se zaměstnanci zahradnictví jímá z nádrže do připravených nádob. Velitel zásahu odeslal zpět na základnu cisternu a vyžádal si vyprošťovací automobil, s jehož pomocí provede zajištění podvalníku a uvolnění komunikace," dodala Vendula Matějů.

Podle posledních informací je silnice v místě nehody se zvýšenou opatrností průjezdná. Situace se však vzhledem ke stále probíhajícímu zásahu může změnit.