"Dvě z nich byly autonehody, a to u Blanska a u Vyššího Brodu," upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matěju. "Na silnici II. třídy č. 154 za obcí Blansko zasahovala v sobotu 10. března od 14:39 hodin profesionální jednotka ze stanice Kaplice u dopravní nehody osobního auta značky Ford Focus."

Když k Fordu přijeli hasiči, ležel na střeše v příkopě a ve velmi nestabilní poloze visel nad propustí pod silnicí. "Uvnitř auta zůstal zraněný řidič, který byl při vědomí, s hasiči komunikoval, ale sám se z auta nemohl dostat," přiblížila mluvčí. "Hasiči nejprve museli auto stabilizovat proti pohybu. K tomu použili díl nastavovacího žebříku a jednu stabilizační podpěru. Poté se mohli teprve dostat ke zraněnému. Nasadili mu krční límec a na stabilizační desce ho vyprostili zadními dveřmi ven. Pak ho předali zdravotníkům ZZS."

Jakmile policisté nehodu zaměřili, hasiči Ford převrátili zpět na kola a navijákem z cisterny ho vytáhli z příkopu na silnici. Odpojili u něj akumulátor a zkontrolovali případný únik provozních kapalin, který ale nebyl zjištěn. Poté kaplická jednotka zásah ukončila.

U další nehody pomáhali hasiči v neděli. "Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Frymburk a jednotka dobrovolných hasičů obce Vyšší Brod spolupracovaly v neděli 11. března od 18:12 hodin u Vyššího Brodu u dopravní nehody osobního automobilu," popsala zásah Vendula Matěju. "Hasiči havarované auto zajistili protipožárním opatřením a po ukončení šetření policistů byl na místo povolán vyšebrodský jeřáb, kterým bylo auto vyproštěno zpět na vozovku. Zásah jednotek byl ukončen před 23. hodinou."