Ve čtvrtek odpoledne byli k vážné dopravní nehodě přivolání českokrumlovští dopravní policisté. Došlo k ní před pátou hodinou odpolední na silnici II/157 u obce Chabičovice.

"Po příjezdu na místo zde již zasahovali záchranáři, kdy na vozovce ležel těžce zraněný motorkář, kterého poté transportovali leteckou zdravotnickou službou do zdravotnického zařízení. Následným šetřením a ohledáním místa dopravní nehody policisté zjistili, že třiadvacetiletý mladík jedoucí na motorce tovární značky Suzuki ve směru od obce Chabičovice na Český Krumlov, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a profilu komunikace, kde si na poslední chvíli všiml vozidla, které zastavilo před traktorem tovární značky John Deere, s přívěsným strojem tovární značky Krone Swadro, řidič se snažil odbočit vpravo mimo komunikaci na vjezd na pole. Mladík zřejmě ve snaze se vyhnout srážce s dodávkou vjel vpravo mimo komunikaci, kde s motorkou spadl a vjel do pracovního stroje Krone. Při dopravní nehodě utrpěl blíže nespecifikované těžké zranění," popsal mluvčí policistů Milan Bajcura.

Provoz na silnici byl kvůli vyšetřování částečně omezen. " Připomínáme všem řidičům, že se na pozemních komunikacích ve velké míře objevují jednotlivci či skupinky motorkářů, kteří během předchozího nouzového stavu jezdili sporadicky. Zároveň jezdcům jednostopých vozidel, myslete na zvýšený pohyb zemědělských a lesnických strojů na silnicích nižších třídy," doplnil Milan Bajcura.