Den jako malovaný – obloha jedna modř, prakticky bez mráčku, létání pod ní muselo být čirou radostí. Bohužel, let motorového kluzáku, který kroužil nad Velešínskem, dopadl tragicky.

V úterý v 8.32 hodin zaznamenala tísňová linka záchranky hlášení, že pilot spadl na zem z výše snad sto metrů.

„Paraglidista údajně nezvládl letový manévr. Na místo byl okamžitě vyslán vrtulník letecké záchranné služby a posádka záchranky z Českého Krumlova,“ sdělil ředitel Záchranné zdravotnické služby Marek Slabý. Záchranáři ihned zahájili oživování. „Na místě nalezli muže, který nejevil známky života a byl resuscitován svědky nehody,“ řekl Marek Slabý.

Navzdory intenzivní péči zdravotníků se ale muže už nepodařilo vrátit do života. Paraglydista zemřel na místě v důsledku mnohočetných těžkých zraněních trupu a končetin.

Obětí neštěstí se stal 40letý muž z Českých Budějovic, jenž údajně startoval ze schválené plochy v Kamenném Újezdu na Českobudějovicku. "Automobil, kterým se muž také často pohyboval, však byl nalezen u malého letiště pro modeláře nedaleko Mojného na Českokrumlovsku," informovala českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková. "Jak se vše odehrálo, určí až podrobné šetření celé události," podotkla.

Další vyšetřování, které vedou pracovníci Ústavu pro zjišťování leteckých nehod, by mělo objasnit i příčinu nehody.

"Najednou bylo slyšet, že mu přestal jít motor. Kluzák se začal točit do vývrtky, ale jak šel k zemi, už jsem kvůli hustým stromům neviděla. Všechno se to seběhlo v mžiku," popsala průběh nehody Libuše Vosiková z Velešína, jež pád kluzáku viděla ze své zahrady na druhé straně silnice E 55. "Nemyslela jsem si, že to byla nehoda, čekala jsem, že se zase vznese. Je to hrozné, co se během tak krátké chvíle stane. Ten člověk si jistě užíval krásného dne a najednou je konec."

Zuzana Kyselová, Martin Tröster

Podrobnější informace čtěte ve středečním vydání Českokrumlovského deníku.