To potápěčům umožnilo přesně určit, v jakém místě se loď převrhla. Nicméně rybáři stále jště nebyli nalezeni. Pátrání bude pokračovat i nadále.

Ve středu vládl v Hůrce na Hornoplánskushon. Více než stovla záchranářů pokračovala v hledání dvou zmizelých rybářů z Německa. Pátrání jim značně snížil napadaný i padající sníh. Pomáhalo také takřka čtyřicet lidí z obce Neureichenau, odkud oba dva pocházejí. Mladíky se ale nalézt nepodařilo.

Celý den pracovali i potápěči, kteří metr po metru prozkoumávají dno lipenského jezeru. V práci budou pokračovat i zítra.

Rybář, který se zachránil z loďky převržené na Lipně v sobotu odpoledne (náš list informoval), se podle deníku PNP jmenuje Josef E., je mu 25 let a je z Breitenbergu. Christopher E. (22) a Tobias W. (21) jsou pohřešováni.

Josefu E. se na rozdíl od jeho bratrance Christophera a jeho přítele Tobiase podařilo doplavat alespoň na ostrov Tajvan, kde se zhroutil. „Podle informací PNP se ještě předtím stačil zahrabat popelem z ohniště,“ uvádí deník. „To mu možná v chladné noci zachránilo život.“

V pondělí už se Josef E. spolu s otcem vrátili k jezeru pomáhat hledat kamarády.

Ti podle PNP pocházejí z Lackenhäuseru, místní části Neureichenau. Tam se zpráva o neštěstí rychle rozšířila. „Franz Kandlbinder, velitel místních dobrovolných hasičů, je s oběma pohřešovanými spřátelen,“ píše PNP a cituje ho: „Rybolov byl jejich velkou vášní. Často jezdili chytat i na Lipno.“ O Christopherovi a Tobiasovi mluví jen v dobrém. „Jako aktivní hasiči byli vždy připraveni maximálně pomoci. Byli to šikovní a bystří chlapci, na které bylo spolehnutí…“

Tobias W. pracoval v malířské firmě v Pasově, Christopher E. jako mechanik dřevozpracování v Neureichenau. Oba bydleli v Lacken᠆häuseru v sousedství, spolu vyrůstali a spolu chodili do školy. Kromě rybařiny měli jako hobby snowboard, byli i členy místního fotbalového klubu.