Krátce po půl sedmé hodině večerní pátku dne 4. prosince mladý šofér narazil do chodkyně. Ženě bylo 40 let.

STalo se to v Budějovické ulici v Českém Krumlově. Devatenáctuletý mladík řídil osobní auto tovární značky VW Golf. Dle prvotního šetření řidič vozu zřejmě přehlédl chodkyni, jdoucí po značeném přechodu.

"Žena utrpěla závažná zranění," sdělil mluvčí jihočeské polciie Miroslav Doubek. "Po ošetření na místě byla transportována na traumatologii českobudějovické nemocnice. Následné odborné zkoušky neprokázaly v organismu řidiče přítomnost alkoholu ani jiné omamné či psychotropní látky."

Další okolnosti nehody jsou předmětem šetření českokrumlovských dopravních policistů i kriminalistů, kteří mladého muže důvodně podezírají ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny mu pak u soudu hrozí, mimo jiné, až trest odnětí svobody na dobu až čtyř let.

"Opětovně tak připomínáme dodržování všech pravidel bezpečnosti silničního provozu," varuje Miroslav Doubek. "A to jak ze strany řidičů, zejména, co se týče přizpůsobení rychlosti vozidel a věnování se řízení, tak ze strany chodců, které nabádáme k užívání reflexních doplňků, které zvýší jejich viditelnost a tudíž bezpečnost. A upozorňujeme chodce, potažmo cyklisty, na nárůst případů střetů s vozidly, a to zejména za snížené viditelnosti nejen v nočních, ale zvláště v ranních a v podvečerních hodinách."