K tragické události došlo na hlavním silničním tahu I/39 v úseku mezi obcí Hořice na Šumavě a Kladenské Rovné (směr Český Krumlov). Řidič (33) jedoucí na Krumlov zezadu narazil do kolaře dosud nezjištěné totožnosti.

Ten utrpěl vážná poranění, jimž podlehl ještě před příjezdem záchranářů. „Průběh, příčina a všechny další okolnosti nehody jsou předmětem šetření, a to nejen krumlovských dopravních policistů, ale i kriminalistů, neboť událost naplňuje skutkovou podstatu trestného činu usmrcení z nedbalosti," poznamenal mluvčí.

Kriminalisté v prvé řadě zjišťují identitu cyklisty. Ten u sebe neměl žádný osobní doklad. Jedná se o mladého muže ve věku do přibližně 25 let, velmi krátce střižených černých vlasů, oblečeného do černé mikiny, na zádech s vyobrazení lebky s námořnickou čepicí a dýmkou v ústech, černého trička a šedočerných riflových kalhot, v pase s provázkem. Obut byl do modrých sportovních bot znaky Nike. Při sobě měl dotykový telefon bílé barvy značky iPhone a svazek klíčů s čipy. Jel na starším jízdním horském kole značky Superior, typu Hawk, červené barvy, s odpruženou přední vidlicí.

Policisté žádají o pomoc také případné svědky. Pokud jste střet viděli, zavolejte prosím na 974 232 321 (459) nebo na bezplatnou linku 158.

"Obracíme na případné svědky, zvláště řidiče, kteří před desátou hodinou večerní projížděli po hlavním silničním tahu I/39 mezi Českým Krumlovem a Černou v Pošumaví (Lipnem) a mohli si zejména v úseku katastru obce Hořice na Šumavě všimnout uvedeného cyklisty, a to zejména stylu jeho jízdy, osvětlení kola a podobně, stejně jako způsobu a stylu jízdy řidiče osobního vozidla tovární značky Audi A6 Avant, černé barvy, kdy oba jeli ve směru na Český Krumlov," říká MIroslav Doubek.