Neštěstí se stalopřesně v místě havárie autobusu před šesti lety, ale tentokrát na druhé straně vozovky. V pátek 13. března se tu kolem 15. hodiny zatím z neznámých důvodů čelně srazila dvě auta jedoucí proti sobě. Vozidlo řízené rakouským řidičem a jeep s českou posádkou.

Volkswagen Golf 3 řízený rakouským řidičem jel směrem na Dolní Dvořiště a naproti němu jel Hyundai Santa Fe, v němž jeli muž a žena z Jihlavy. Zatím nikdo neví, co se na silnici odehrálo.

Jisté je jedno - auta se čelně srazila, vylétla ze silnice do přilehlého lesíka, kde dílo zkázy dokonaly stromy a auta skončila více méně na střeše.

Sedmatřicetiletý Rakušan zemřel na místě, těžce zraněné, padesátiletou ženu a o dva roky staršího muže, přepravila do nemocnice záchranná letecká služba. Obou se ujalo traumatologické oddělení.

„Příčina nehody je v šetření,“ uvedla českokrumlovská policejnímluvčí Michaela Hončíková.

"Na volkswagenu vznikla škoda zhruba 70 000 a na autě hyundai 200 000 korun. Ke zjištění příčiny nehody byl přizván soudní znalec. Řidičhyundai alkohol nepožil. Zemřelý byl převezen na soudní oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích k nařízené soudní pitvě," doplnila.

Ukázalo se, že raněnými jsou poslanec parlamentu a bývalý primátor Jihlavy Vladimír Hink a jeho žena Olga Hinková, ředitelka krajské organizace Psychocentrum v Jihlavě.

Objevují se tak úvahy, že koalice bude na blížící se schůzi sněmovny o další hlas chudší, protože bude chybět hlas Vladimíra Hinka, který je nyní spolu se svou ženou ve vážném zdravotním stavu a podrobují se operacím.